IKEA si na komunikaci vybrala Publicis Groupe

středa, 31. května 2023, 10:55 Aktuality, Reklama MediaGuru

Ve výběrovém řízení na komunikaci na českém, slovenském a maďarském trhu si IKEA vybrala Publicis Groupe.

Zdroj: Ikea

Zdroj: Ikea

Komunikační skupina Publicis Groupe zvítězila ve výběrovém řízení obchodního řetězce IKEA. Pro prodejce nábytku nově sjednotí jeho reklamní kampaně napříč kanály.

IKEA si od začátku roku v tendru vybírala agenturu, pod kterou dlouhodobě sjednotí své reklamní aktivity na českém, slovenském a maďarském trhu. Dosud je obchodnímu řetězci poskytovalo současně několik různých agentur. Vítězem výběrového řízení se stala komunikační skupina Publicis Groupe, která pro klienta sestavila tým na míru složený ze specialistů kreativních agentur Leo Burnett i Saatchi & Saatchi. 

Publicis pro klienta zajistí reklamní aktivity napříč platformami zahrnující televizní kampaně, komunikační strategii a sociální média. Na realizaci kampaní se budou podílet kreativci, strategové, specialisti na sociální média i experti na influencer marketing napříč celou skupinou. První společná kampaň odstartuje ve druhém pololetí letošního roku. 

„Marketing IKEA dlouhodobě odvádí velmi kvalitní práci a budeme rádi, když k ní dokážeme přispět a třeba ji i posunout ještě o kousek dál. Musím také vyzdvihnout úroveň celého tendru; způsob jeho organizace, kvalita zadání i průběžná komunikace se zadavatelem byly skvělou ukázkou, jak má férový tendr vypadat,“ říká Jaroslav Malina, Chief Communications Officer Publicis Groupe. 

-stk-