Kofola v novém spotu vyzývá k „láskyplnému pátečku“

pátek, 19. května 2023, 17:45 Aktuality, Reklama MediaGuru

Kofola představila svůj tradiční zamilovaný spot. Letos v něm vybízí k „láskyplnému pátečku“, svým zaměstnancům dává den volna na lásku.

Klíčový vizuál k letošní zamilované kampani značky Kofola, zdroj: Kofola ČS

Klíčový vizuál k letošní zamilované kampani značky Kofola, zdroj: Kofola ČS

Společnost Kofola ČS a její stejnojmenná značka spouští novou zamilovanou kampaň, v níž upozorňuje na potřebu lásku ve společnosti. Všem svým zaměstnancům dává „láskyplný páteček“ neboli den volna na lásku. 

Kofola tak navazuje na svůj slogan „Když ji miluješ, není co řešit“, který se stal jedním z jejích klíčových atributů, a také na marketing založený na autenticitě. „My tomu říkáme rukodělný marketing. Ten nejenomže posiluje značku a její prodeje, ale hlavně přispívá k pozitivním změnám ve společnosti,“ uvádí Pavol Chalupka, marketingový ředitel Kofoly Československo, a dodává: „Je to styl, který jsme se rozhodli v Kofole žít a který už několik let odrážejí naše kampaně.“ 

Komunikace Kofoly vychází z autentických činů a odráží reálné aktivity ve firmě. Například v roce 2019 „Projektem Kamilka“ upozornila nejen na nový bylinkový Rajec Heřmánek, ale i na to, že si firma začala v Rajecké dolině pěstovat své vlastní bylinky. Kampaní „Vinea Kumšt moštu“ zas přispěla k popularizaci českých a slovenských vinohradníků, s nimiž vytvořila prémiovou řadu Viney z různých odrůd vinného moštu, další rok potom limitovanou edici z lokální moruše černé. Projektem „Cirkulka“, díky němuž se na regály obchodních řetězců vrátily nealko nápoje ve vratném skle, Kofola přispěla k rozšíření dostupnosti udržitelných obalů, ale i návratu jedné z kofolích legend na obrazovky – Sandry Flemrové, holčičky z oblíbené vánoční reklamy.  

Letos se Kofola zaměřila na lásku a vztahy. „Právě láska to v dnešní době nemá lehké a potřebuje naši pomoc, jak potvrdil i exkluzivní průzkum, který jsme realizovali v březnu 2023 ve spolupráci s agenturou Go4insight. Vyšlo z něj, že většina párů má na svou polovičku v průměru méně než 2,5 hodiny denně,“ říká Dominika Múdra z agentury Wiktor Leo Burnett, která stála u vzniku konceptu kampaně. Kofola se proto rozhodla zavést „Láskyplný páteček“, jehož prostřednictvím umožňuje všem svým zaměstnancům čerpat den volna navíc - právě na to, aby jej strávili se svou partnerkou či partnerem, případně na hledání lásky. 

„Stále se mluví o pojmu ‚work-life balance‘, ale já věřím, že je načase začít mluvit o ‚work-love balance‘. Láska není raketová věda, ale je potřeba se o ni pečlivě starat. A jsem rád, že náš přístup zaujal i další majitele firem, se kterými se bavíme o zapojení,“ dodává majitel a náčelník Kofoly Jannis Samaras. 

Letošní kampaň je zároveň prvním krokem v nové strategii značky Kofola, která značku posouvá od pouhé prezentace lásky a zamilovanosti v televizních spotech do reálného kontextu. Ten je dnes nesmírně důležitý zvláště pro mladší cílovku. „Lidé o svých vztazích stále více přemýšlí a je pro ně důležité, aby o ně v dnešním rychlém a složitém světě pečovali. Stavíme proto na autenticitě a v kampani využíváme osobnosti, které mají k lásce co říct,“ vysvětluje Lenka Tenglerová, senior brand manažerka Kofoly.

Na odborném zastřešení tématu partnerským vztahů spolupracuje značka s psychoterapeutkou Markétou Šetinovou. Spoty jsou zasazeny do reálného prostředí a zobrazují autentické momenty z každodenního života. V hlavních rolích vystupují herci Alžběta Malá a Jiří Chadraba, kteří tvoří pár i v reálném životě

Integrovaná kampaň má svůj středobod na obsahovém webu www.laskyplnypatecek.cz, na kterém si každý může otestovat, jak je na tom s péčí o svůj protějšek. K dispozici je zde i žádost o den volna, kterou mohou lidé předložit svým zaměstnavatelům. K zapojení dalších firem a podpoře myšlenky osobně vyzývá i generální ředitel Kofoly Daniel Buryš ve videu na Youtube.

K vidění bude kampaň na sociálních sítích – na YouTube, Facebooku, Instagramu, TikToku, LinkedInu a Twitteru – a od 19. května také v televizi. Součástí je i partnerství s českým i slovenským portálem Refresher a rádii Evropa 2 či Fun Rádio. Na Slovensku ji doplňuje komunikace v outdooru.

Produkci kampaně zajistila společnost Leopard Production. Web development Dataconcept. PR podporu má na starosti na českém trhu AC&C PR, na slovenském 1st Class Agency.

-stk-