Končí prokletí teleshoppingových kanálů? Odstartuje Topmerch

pátek, 26. května 2023, 12:40 TV, Aktuality MediaGuru

V pondělí 22. května se díky tiskové zprávě Cordiant Capital, které jsou vlastníkem Českých Radiokomunikací, objevila v zahraničních médiích informace detailnější informace o chystaném teleshoppingovém programu šířeném celoplošně v DVB-T2.

Švédskou společnost Topmerch považují České Radiokomunikace za solidního partnera.

Švédskou společnost Topmerch považují České Radiokomunikace za solidního partnera.

České Radiokomunikace budou šířit ve svém DVB-T2 multiplexu 23 teleshoppingový kanál švédské společnosti Topmerch. Tisková zpráva Cordiant Capital, která operátora vlastní, odhalila jeho identitu v pondělí 22. května, což bylo pouhých několik dní po oborové konferenci Innovation Day, kde České Radiokomunikace potvrdily, že smlouvu s novým teleshoppingovým programem uzavřely. Podle tiskové zprávy by měl být start stanice směřován do 3. kvartálu 2023, tedy na léto až podzim.

Jak vyplývá z webu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, nová televizní stanice prozatím o vydání potřebné licence nezažádala, respektive mediální regulátor patřičnou dokumentaci ještě neobdržel. Z významnějších rozhodování má RRTV na programu udělení oprávnění pro regionální TV R skupiny pHmedia a A11, která v současné době vysílá v celoplošném DVB-T2 jako převzatý kanál.

V minulosti se teleshoppingovým kanálům v pozemním vysílání nedařilo. V drtivé většině šlo o projekty, které měly životnost v řádu měsíců. Manažeři ČRa však tomuto projektu tentokrát věří.

-lukpol-