Netflix zakročil v Česku proti sdílení účtů mimo domácnost

středa, 24. května 2023, 09:00 TV MediaGuru

Videotéka Netflix provedla v České republice reálné kroky, které mají zabránit uživatelům ve sdílení jejich účtů mimo společnou domácnost.

Netflix se na nasazení novinky dlouho připravoval. Foto: Shutterstock

Netflix se na nasazení novinky dlouho připravoval. Foto: Shutterstock

Videotéka Netflix provedla v České republice reálné kroky, které mají zabránit uživatelům ve sdílení jejich účtů mimo společnou domácnost. Uživatelé obdrželi v průběhu úterka pokyny do e-mailu, co pro ně novinka znamená. Informace se zobrazují také přímo v televizorech po spuštění aplikace.

„Účet Netflix máte pro sebe a pro lidi, kteří s vámi bydlí – pro vaši domácnost. Na Netflix se můžete klidně podívat, i když máte jenom chvilku nebo jste zrovna na cestách. Snadno si ho vychutnáte na přenosných zařízeních i na televizi v hotelu nebo třeba na chatě. Ohlídejte si, kdo váš účet používá,“ informuje Netflix v e-mailu, který redakce MediaGuru od této služby obdržela v úterý večer po 21. hodině. Tato novinka má zabránit, aby jeden účet využívali další uživatelé mimo danou domácnost.

Netflix ale nechce o potenciální sdíleče přijít, proto jim nabízí možnost účet mimo společnou domácnost zlegalizovat. Za člena navíc zaplatí správce účtu 79 korun měsíčně. Veškeré informace, které se této novinky týkají, mají zákazníci najít v Centru zákaznické podpory. Ve chvíli, kdy je identita domácnosti oficiálně potvrzena, na registrovaný e-mail dorazí zpráva s dalšími informacemi a přehledem zařízení, kde je účet Netflixu aktivní.

Netlix v úterý oznámil, že uživatelé v některých zemích budou muset nově platit za sdílení přístupu ke službě s lidmi mimo jejich domácnost. Podle agentury AFP se to týká uživatelů ve Spojených státech a asi stovce dalších zemí. Poplatek za sdílení se bude v různých státech lišit, v USA si budou muset lidé připlatit osm dolarů měsíčně (176 korun). V Portugalsku, kde už podle AFP Netflix nové opatření zavedl, naproti tomu vyjde sdílení přihlašovacích údajů na čtyři eura (95 korun). Za sdílení přístupových údajů ke službě s lidmi mimo domácnost musejí už rok platit také například uživatelé v Kanadě. „Přes 100 milionů domácností sdílí účet, což ovlivňuje naše možnosti investovat do velkých filmů a seriálů," uvedla společnost v prohlášení.

-lukpol-