NFNZ loni podpořil česká média částkou 10,5 mil. Kč

pondělí, 22. května 2023, 10:05 Aktuality, Tisk MediaGuru

Nadační fond nezávislé žurnalistiky (NFNZ) podpořil za rok 2022 celkem 42 mediálních projektů částkou více než 10,5 milionů Kč, uvádí ve své výroční zprávě za rok 2022.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Nadační fond nezávislé žurnalistiky (NFNZ) podpořil za rok 2022 celkem 42 mediálních projektů částkou více než 10,5 milionů Kč. Vedle podpory Ukrajiny šlo o projekty např.  Pandora papers (Investigace.cz), Zbraně, byznys, politika (Reportér), Jedy v potravinách (Ekonews.cz), Žurnalistikou na TikToku proti dezinformacím a informačnímu chaosu (Hlídací pes.org) a PIKO. Jak se pervitin stal součástí české každodennosti (Deník Alarm). NFNZ to uvádí ve své výroční zprávě za rok 2022.

Částku ve výši 470 tis. Kč pak směřoval na částečné pokrytí výpadku příjmů z inzerce, a to konkrétně pro tituly Echo24 (150 tis. Kč), Forum24 (150 tis. Kč), Reportér (100 tis. Kč) a Deník Referendum (70 tis. Kč).

NZNZ také věnoval 200 tisíc Kč na rozvoj autorského týmu webu Investigace.cz. a dalších 300 tisíc Kč na rozvoj jeho podcastové produkce. Částkou 500 tisíc Kč podpořil také projekt mediálního vzdělávání Jeden svět na školách

Výzva SOS Ukrajina News přinesla téměř 4,6 mil. Kč. Z těchto prostředků fond podpořil první české válečné zpravodaje na Ukrajině (Aktuálně.cz, Deník N, Voxpot, Reportér, HN a jiné). Přispěl také na ochranné pomůcky do oblastí bojů a pomohl i dvěma ukrajinským médiím: Ukrajinské pravdě a Novému času k relokaci jejich redakcí z Kyjeva. V domácím prostředí podpořil novinářský projekt pro Ukrajince v Česku (Rádio Ukrajina, Ukrajinka v Česku).

Další detaily o podpořených projektech najdete ve výroční zprávě NFNZ.

-mav-