Oddělení PR Ogilvy řídí Rambousek, Stejskalová se posouvá

středa, 17. května 2023, 10:25 Aktuality, PR, Lidé MediaGuru

Do vedení PR agentury Ogilvy se posunul Václav Rambousek. Dosavadní šéfka Dita Stejskalová bude spoluzodpovídat za rozvoj byznysu celé agentury.

Dita Stejskalová a Václav Rambousek, zdroj: Ogilvy

Dita Stejskalová a Václav Rambousek, zdroj: Ogilvy

Dita Stejskalová předává vedení PR oddělení Ogilvy, řídit ho bude Václav Rambousek. Dosud působil jako account director PR týmu zaměřeného převážně na FMCG a retailové klienty, řízení celého PR oddělení převzal k 1. květnu. Dita Stejskalová se posouvá ve firemní struktuře na pozici business director, kde bude spoluzodpovídat za rozvoj byznysu celé agentury.

Dita Stejskalová, která se v roce 1994 podílela na založení Ogilvy Public Relations v České republice a je zároveň minoritní akcionářkou Ogilvy, se v nové roli zaměří na rozvíjení byznysového potenciálu napříč agenturními expertizami a hledání nových obchodních příležitostí na trhu. S PR oddělením pod vedením Václava Rambouska bude i nadále úzce spolupracovat, a to hlavně v oblasti specializovaných služeb jako budování osobního brandu lídrů, profilace C-level manažerů a B2B komunikace. Vedle toho bude nadále působit jako šéfka agenturní komunikace Ogilvy a sesterské agentury VMLY&R.

„Střídání generací je tady a jsem moc ráda, že pochodeň našeho skvělého PR týmu Ogilvy ponese Vašek. Dříve jsem si tento moment nedokázala moc představit, ale nyní jsem toto hodně osobní rozhodnutí udělala po zralé úvaze docela lehce a s jasným vědomím, že to je důležitý leadership signál pro kariérní růst našich talentů,” uvedla Dita Stejskalová.

Václav Rambousek se do role PR & Influence Directora posouvá po sedmi letech v Ogilvy, kde postupně prošel pozicemi account manager a senior account manager.  „Vybudovat jednotnou strukturu týmu vnímám jako klíčovou prioritu na následující období. Dává to smysl vzhledem k dynamicky se proměňujícímu oboru, důrazu na komplexnost služeb ze strany klientů a lepší integraci PR aktivit do širší marketingové komunikace,“ říká Václav Rambousek.

„Nová podoba PR týmu bude po stránce strukturální i personální reflektovat byznysovou orientaci na několik velmi žádaných oborových disciplín. Patří mezi ně například Brand Image a reputační aktivity v B2B i B2C sektoru, strategická práce s opinion leadery a tvářemi, které za značkami stojí, nebo důraz na práci s obsahem v souvislosti se změnami v médiích a sílícím tlakem na placený obsah,“ doplňuje Rambousek.

Dalším z cílů bude profilace PR expertizy napříč reklamními a komunikačními disciplínami v rámci WPP s cílem obousměrně usnadnit vyhledávání obchodních příležitostí. Agentura Ogilvy je jediná v rámci sítě WPP Česká republika, která poskytuje komplexní PR služby.

-mav-