Ovečkárna sjednotila zahraniční brandy pod Woolville

čtvrtek, 4. května 2023, 11:00 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

E-shop specializovaný na produkty z ovčí vlny a dalších přírodních materiálů se v zahraničí rebranduje.

Na maďarském a rumunském trhu mění Ovečkárny lokální názvy svých e-shopů, zdroj: Ovečkárna.

Na maďarském a rumunském trhu mění Ovečkárny lokální názvy svých e-shopů, zdroj: Ovečkárna.

Ovečkárna, specializovaný e-shop na kvalitní produkty z ovčí vlny a dalších přírodních materiálů, zahájila v Maďarsku a Rumunsku rebranding. Od dubna letošního roku se lokální názvy e-shopů, maďarský Bariholmik a rumunský Ovinshop, změnily na Woolville. Došlo tak k sjednocení brandu i s německým a rakouským trhem, kde e-shop pod tímto názvem funguje od počátku.

Důvodem pro tuto změnu je příprava na další expanzi, úspora nákladů a jednodušší řízení marketingových aktivit na trzích, na které v posledních sedmi letech Ovečkárna vstoupila. Jméno Woolville představuje větší jednotu a mezinárodní přístup pro zákazníky po celém světě. A koresponduje s misí značky zabalit celou Evropu do ovčí vlny.

„Od této změny očekáváme zefektivnění procesů, především v oblasti packagingu a labelingu, což usnadní celkové fungování e-shopu. Zákazníci přitom žádné výrazné změny nepocítí, podstata brandu zůstává stejná. Cílem je také zamezit roztříštěnost brandů a vytvořit silný a jednotný obraz Woolville na mezinárodním trhu,“ říká Ondřej Machala, CEO Ovečkárny.

Původní český název Ovečkárna bude pro český trh i nadále zachován, stejně tak Ovečkáreň pro trh slovenský. Na trzích, kde probíhá rebranding, je spuštěna kampaň na podporu změny názvu. Kampaň používá všechny online kanály, větší lokální akce se ale v tuto chvíli nechystají. 

-stk-