Penny rozšiřuje projekt Nesnězeno na další prodejny

čtvrtek, 11. května 2023, 12:10 Aktuality, Retail MediaGuru

Po pilotním projektu na prodejně v Revoluční ulici v Praze Penny uvádí svůj projekt Nesnězeno na dalších šest poboček.

Zdroj: Penny

Zdroj: Penny

Po úspěchu pilotního projektu na prodejně v Revoluční ulici v Praze rozšiřuje Penny od 12. května nabídku výhodného nákupu v aplikaci Nesnězeno na dalších šest prodejen v hlavním městě. Cílem je přispět k boji proti plýtvání potravinami.

Prostřednictvím aplikace Nesnězeno prodávají hotely, restaurace, pekárny nebo obchody s potravinami jídlo s blížící se dobou trvanlivosti s výraznou slevou. Zákazníci si prostřednictvím aplikace mohou nyní najít prodejnu Penny, kde mohou koupit za cenu 79 korun připravený balíček obsahující ovoce, zeleninu, pečivo nebo chlazené zboží, kterému ten den končí trvanlivost. Hodnota zboží je minimálně 160 korun, zákazník tak dostává na zakoupené produkty slevu 50 a více procent. 

První prodejnou, kde Penny tuto službu od dubna nabízelo, byla prodejna v Revoluční ulici v Praze. Během jednoho měsíce si v ní zákazníci objednali celkem 184 balíčků za 14 538 korun v celkové hodnotě přes 30 000 korun. „Pilotní projekt, během něhož jsme nastavovali logistiku systému a zjišťovali zájem zákazníků, pro nás byl velmi příjemným překvapením. Nejde jen o zájem zákazníků, ale i o zpětnou vazbu, kterou jsme od nich dostali prostřednictvím sociálních sítí. Proto jsme se rozhodli velmi rychle rozšířit tento projekt na dalších šest prodejen v našem hlavním městě a počítáme s tím, že postupně do něj chceme zapojovat i další prodejny, a to i v dalších velkých městech,“ popisuje Tomáš Kubík, manažer komunikace Penny. 

Nově si tak mohou zákazníci, kromě prodejny v Revoluční ulici, objednat na prodejnách v Letňanech, v Hloubětíně, v Holešovicích na Dělnické ulici, Horních Měcholupech a dvou prodejnách na Zahradním Městě.

Spolupráce s Nesnězeno doplňuje projekt Bedýnek s ovocem a zeleninou, díky němuž si mohou zákazníci koupit ovoce nebo zeleninu druhé jakosti v bedýnce o váze 2 kg za cenu 19,90 Kč. Projekt bedýnek odstartovalo v polovině loňského roku a v současnosti je Penny nabízí na téměř každé druhé prodejně. 

V rámci boje proti plýtvání Penny před dvěma lety spustilo také projekt Penny pro ZOO, v jehož rámci dodává zvířatům ovoce a zeleninu ze svých obchodů. Celkově Penny od začátku projektu dodalo do více než 30 zoologických zahrad bezmála 90 tun ovoce a zeleniny.

-stk-