ProSiebenSat.1 a Sky obnovily rozhovory o spojení v Německu

pátek, 26. května 2023, 17:55 Aktuality, TV ČTK

Německá mediální skupina ProSiebenSat.1 a evropský provozovatel placené televize Sky původem z Británie obnovily jednání o spojení podnikání v Německu

Německá mediální skupina ProSiebenSat.1 a evropský provozovatel placené televize Sky původem z Británie obnovily jednání o spojení podnikání v Německu. Agentuře Reuters to sdělily čtyři zdroje obeznámené s touto věcí. Stejně jako ostatní provozovatelé televizního vysílání v Evropě se i němečtí vysílatelé snaží přetvořit podnikání tak, aby mohli konkurovat hráčům na poli on-line streamování, jako je třeba Netflix.

Firma Comcast, která v roce 2018 získala Sky Deutschland v rámci odkupu evropské placené televize Sky za 40 miliard dolarů (asi 878 miliard Kč), spolupracuje s poradenskou firmou PJT Partners, uvedly zdroje už dříve. Sky působí také v Itálii a Británii.

Druhým největším akcionářem ProSiebenSat 1 je skupina PPF, vlastněná rodinou zemřelého Petra Kellnera. PPF začátkem tohoto měsíce zvýšila podíl v německé mediální společnosti ze 12 procent na 13,1 procenta.

-čtk-