Rockaway prodává Heureku a FAST ČR, od PPF kupuje Vivantis

neděle, 28. května 2023, 07:45 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Společnosti Rockaway, PPF a EC Investments se dohodly na úpravě podílů ve skupině Heureka, společnosti FAST ČR a e-shopové firmě Vivantis.

Zdroj: Heureka

Zdroj: Heureka

Skupina Rockaway Capital prodává své podíly v online cenovém srovnávači Heureka Group a velkoobchodním a maloobchodním prodejci spotřební elektroniky FAST ČR investičním skupinám PPF a EC Investments. Ty byly společně s Rockaway dosud jedinými akcionáři v obou společnostech. Rockaway naopak kupuje podíl od PPF v e-shopu Vivantis a stává se tak majoritním vlastníkem. 

Skupina investorů Rockaway Capital, EC Investments a PPF koupila internetový srovnávač Heureka Group společně s Mall.cz v roce 2015. Po odkupu dvacetiprocentního podílu od Rockaway jsou nyní EC Investments a PPF jedinými akcionáři Heureky. Mall Group a společnosti WeDo zase koupila předloni polská Allegro.

„Strategická spolupráce s investičními skupinami EC Investments a PPF pro nás má stále velký význam. Od roku 2015 jsme společně uskutečnili několik úspěšných akvizic a já věřím, že i v budoucnosti budeme mít další příležitosti pro spolupráci,“ uvedl CEO a zakladatel Rockaway Capital Jakub Havrlant.

Internetový obchod Vivantis, v čele se CEO Michalem Špakem, pod který spadá e-shop Vivantis.cz, Parfemy.cz, Hodinky.cz nebo Prozdravi.cz, přibyl do portfolia Rockaway, PPF a EC Investments v roce 2015. Stejně, jako v případě FAST ČR, získali EC Investments a PPF po čtyřiceti procentech, zatímco akciový podíl Rockaway Capital činil dvacet procent. Po odkupu akciových podílů od PPF se stávají Rockaway společně s EC Investments jedinými akcionáři. Ačkoliv byl Vivantis součástí e-shopů spadajících pod strukturu Mall Group, nebyl součástí prodeje skupině Allegro v roce 2021. 

Rockaway Capital uvedla, že se i nadále bude zaměřovat na investice do perspektivních technologií i digitálních projektů.. Do jejího portfolia patří například Invia Group, německý Bringmeister, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary nebo nakladatelství Euromedia Group.

Skupina Rockaway, kterou založil a řídí Jakub Havrlant, působí v 17 zemích Evropy primárně v oblastech e-commerce, e-travel, venture kapitálu, fintechu, médií a blockchainu.

-mav-