Škoda v hokejové kampani nasadí nové logo i poezii

pátek, 19. května 2023, 11:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Mladoboleslavská automobilka představí během světového hokejového šampionátu poprvé nové logo. Na sítí spustí soutěž o nejlepší báseň.

Vizuál k hokejové kampani automobilky Škoda Auto, zdroj: Škoda Auto

Vizuál k hokejové kampani automobilky Škoda Auto, zdroj: Škoda Auto

Škoda Auto startuje kampaň u příležitosti Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF. Poprvé v ní představí své nové logo, které bude k vidění v reklamních spotech s tváří Norberta Lichého v roli rolbaře Zbyňka. Na sítích vyzve ke skládání básní. 

V televizních spotech Škoda Auto provádí změnu loga rolbař Zbyněk na ledě, helmách i dresech hokejové reprezentace. Doplní ho i známí reprezentanti jako Tomáš Zohorna, Martin Ručinský či Roman Červenka. „Největší letošní kampaní je pro nás bezpochyby rebranding, který se postupně dotkne všech našich komunikačních kanálů. Troufám si tvrdit, že za 31 let sponzoringu IIHF se naše logo stalo již součástí hry. Nejenže v rozích arény stojí naše nejnovější modely, ale dokonce i úvodní buly se již tradičně vhazuje do středu okřídleného šípu. Diváky jsme proto chtěli na změnu připravit a ze zkušenosti z minulého ročníku jsme pro jejich efektivní zásah zvolili opět humor seriálu Lajna,” uvádí ke kampani Libor Šedivák, vedoucí marketingu českého zastoupení Škoda Auto.

Účty na sociálních sítích českého zastoupení Škoda Auto budou během šampionátu vybízet fanoušky ke kreativitě a zasílání originálních básní s hokejovou tematikou. Ty nejlepší pak budou zveřejněny a pro vybrané autory je přichystána i výhra v podobě zájezdu přímo na zápas české hokejové repretentace. Pro inspiraci připravila automobilkou společně s herci Táňou Malíkovou, Barborou Polákovou a Markem Lamborou a expertem Martinem Hostákem několik básní, které budou dotyční v příspěvcích sociálních sítích Facebook a Instagram recitovat ve „Chvilce hokejové poezie“.

Do kampaně budou zapojeni také influenceři, jako například Naomi Adachi, která bude přímo z Rigy přinášet fanouškům na TikToku videa o tom, jak to na místě vypadá a co se děje, když se zrovna nehraje.

Součástí kampaně je i interaktivní hra, kde si mohou fanoušci na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to být českým reprezentantem. Skrze interaktivní bannery na největších českých webech budou mít uživatelé za úkol nastřílet co nejvíce gólů a zodpovědět otázky týkající se Škoda Auto a českého hokeje. Ti nejúspěšnější si mohou vystřílet zápůjčku elektromobilu Škoda Enyaq iV na týden nebo hokejové dresy podepsané členy národního týmu.

Škoda Auto podporuje Mistrovství světa v ledním hokeji jako partner mobility od roku 1992. O rok později, v roce 1993, se česká automobilka stala hlavním oficiálním sponzorem. Toto partnerství bude pokračovat nejméně do roku 2027 díky smlouvě, která byla v roce 2022 podepsána na další pětileté období.

-stk-