Čínská státní televize CGTN je v nabídce Rakuten TV

úterý, 27. června 2023, 14:00 TV, Aktuality MediaGuru

Jedná se konkrétně o stanice CGTN a CGTN Documentary. K dispozici jsou i v Česku, vysílají v angličtině.

Ukázka z vysílání zpravodajského kanálu CGTN. Repro: CGTN

Ukázka z vysílání zpravodajského kanálu CGTN. Repro: CGTN

Japonská streamingová služba Rakuten TV zařadila do své nabídky od začátku 26. týdne roku 2023 také dva programy China Global Television Network. Jedná se konkrétně o stanice CGTN a CGTN Documentary. K dispozici jsou i v Česku, vysílají v angličtině.

China Global Television Network (CGTN) je mezinárodní, státem kontrolovaná mediální skupina založená 31. prosince 2016. Jejím cílem, jak sama na webových stránkách uvádí, je poskytovat globálnímu publiku přesné a včasné zpravodajství a také bohaté audiovizuální služby, podporovat komunikaci a porozumění mezi Čínou a světem a posílení kulturních výměn a vzájemné důvěry. V praxi tak jde o výhradně pozitivně laděný obsah kontrolovaný komunistickou vládou.

Stanice CGTN přináší obecný program a zejména pohled na domácí i světové události z výhradně čínské perspektivy, CGTN Documentary oproti tomu do světa šíří pozitivní obraz o historických i přírodních krásách země. Televizní kanály CGTN jsou dostupné ve více než 160 zemích a regionech po celém světě včetně České republiky. Tři její kanály má v kabelové nabídce i společnost Vodafone. Součástí CGTN je také agentura Global Video News Agency (GVNA).

-lukpol-