Čtení pomáhá doporučuje s influencery knížky na léto

neděle, 25. června 2023, 08:35 Aktuality, Marketing MediaGuru

Projekt Čtení pomáhá se spojuje s influencery a knihovníky a přináší tipy na letní čtení pro děti.

Zdroj: Čtení pomáhá

Zdroj: Čtení pomáhá

Projekt Čtení pomáhá, jenž si klade za cíl motivovat děti ke čtení, se nyní spojil s vítězkou Magnesie Litery, laureáty ankety Zlatý Ámos, knižními influencery a knihovníky a spolu připravili tipy na letní čtení pro děti. 

„Abychom zájem dětí udrželi i přes prázdniny, rozšířili jsme náš seznam knih o 27 titulů českých i zahraničních autorů. Na tipy jsme se zeptali těch, kteří knihami žijí. Patří jim náš velký dík za jejich ochotu, vstřícnost a čas, který tomu věnovali,“ říká Martin Roman, jenž za projektem Čtení pomáhá stojí.

Zajímavé knihy pro děti na prvním a druhém stupni základních škol i pro středoškoláky doporučili: držitelka Magnesie Litery Jana Šrámková, Zlatí Ámosové Tomáš Míka a Daniela Krátká, influencerka Lucie Zelinková, Julie Dominika Zemanová a Marie Podvalová z Mravenčí chůvy, influencer Jakub Pavlovský a také Vít Richter, ředitel Knihovnického institutu. 

Čtení pomáhá motivuje děti ke čtení tím, že za každou přečtenou knihu z daného seznamu získá dítě 50 korun. Peníze si nenechává pro sebe, ale věnuje je na dobročinné účely. Na výběr má vždy z 10 různých charitativních akcí. 

-stk-