Hanák obhájil post předsedy výkonné rady SPIR

pátek, 30. června 2023, 13:10 Aktuality, Internet & Mobil, Lidé MediaGuru

Michal Hanák obhájil post předsedy výkonné rady SPIR, role místopředsedů budou opět zastávat Michal Feix a Martin Picek.

Předsedou výkonné rady Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) byl znovu zvolen Michal Hanák ze společnosti Mafra. Na posty místopředsedů byli opět zvoleni Michal Feix za Seznam.cz a Martin Picek ze společnosti GroupM. Staronové vedení SPIR zvolila nová výkonná rada vzešlá z červnové valné hromady.

Ve svém dalším funkčním období se bude předsednictvo věnovat rozvoji stěžejních projektů SPIR, zejména NetMonitoru, který může hrát významnou roli v rámci budoucí kolektivní správy autorských práv vydavatelů a AdMonitoringu, který potřebuje optimalizaci metodiky.

Dalšími tématy, která bude předsednictvo řešit, je oblast Brand Safety a pokračování v diskusi s ostatními asociacemi o podobě dat o inzertních výkonech trhu. Novými tématy, která si zaslouží pozornost, je téma udržitelnosti a dynamicky rostoucí oblast Retail Media. V oblasti lobbyingu se SPIR bude dále věnovat ochraně autorských práv vydavatelů a vztahu s velkými nadnárodními platformami. Sdružení dlouhodobě zastává názor, že regulace online prostředí by měla být vyvážená, technicky proveditelná a respektující rozdíly mezi velikostí globálních platforem a národních provozovatelů.

„Jsme v situaci, kdy byla nalezena politická shoda na znění Digital Services Act (DSA) a Digital Markets Act (DMA), které budou utvářet online prostředí na další desetiletí. Těmto nařízením jsme se ve SPIR v uplynulém funkčním období hodně věnovali a máme proto v plánu dále pomoci s jejich úspěšnou implementací do praxe v České republice v zájmu celého českého ekosystému digitální reklamy,” komentoval nejbližší plány Michal Hanák, předseda výkonné rady SPIR.

Do výkonné rady bylo zvoleno 13 z původních 15 zástupců členů: Marek Antoš (Internet Info), Petr Bednář (Vltava Labe Media), Michal Hanák (Mafra), Petr Hatlapatka (FTV Prima), Michal Feix (Seznam.cz), Jaroslav Kábele (ČTK), Štěpán Kamený (Omnicom Media Group), Martin Picek (GroupM), David Voráček (Economia), Libuše Šmuclerová (Czech News Center), Michael Štádler (Adform). Nové zástupce mají členské společnosti Tiscali Media – je jím Jakub Hulík, který nahradil Karla Brýnu a TV Nova, kde Lucie Oravčíková vystřídala Lubora Burdu.

-mav-