Netflix přidá Vřískot 6 ve 4K, nový horor má i HBO Max

pátek, 30. června 2023, 04:35 TV, Aktuality MediaGuru

Dalším z lákadel nejpopulárnější videotéky na českém trhu bude šestý díl hororové ságy Vřískot. Netflix avizuje již přibližně týden jeho nasazení na sobotu 8. července. Ve stejném žánru zalovilo i konkurenční HBO Max.

Zatím poslední díl Vřískotu mohli vidět diváci v českých kinech v březnu. Zdroj: Paramount Pictures

Zatím poslední díl Vřískotu mohli vidět diváci v českých kinech v březnu. Zdroj: Paramount Pictures

Šestý díl Vřískotu mohli vidět diváci českých kin v premiéře letos 10. března, takže Netflix ho nasazuje do online distribuce prakticky na den přesně čtyři měsíce od jeho uvedení. Určitou zajímavostí je, že ač jde o akviziční titul a nikoliv film nebo seriál z vlastní produkce, uvidí ho zájemci v nejvyšší obrazové kvalitě, tedy formátu Ultra HD/4K. Netflix avizuje příchod šestého Vřískotu již přibližně od poloviny června, další týden ale chyběl v kategorii „Můžete se těšit“ termín jeho uvedení.

Do kategorie hororů sáhla v případě uvedení jednoho z nových titulů také konkurenční videotéka HBO Max. Snímek Smrtelné zlo: Probuzení byl přitom v kinech uveden ještě později než Vřískot 6, 20. dubna letošního roku. Na DVD a Blu-ray má být dokonce k dispozici až od 19. července, takže na fyzických nosičích ho ještě nenajdete. Hodnocení obou hororů se pohybuje mezi 60 až 70 procenty. Smrtelné zlo: Probuzení je na HBO Max k dispozici také ve formátech Dolby Vision a Dolby Amos.

-lukpol-