Nova nabídne své tematické kanály zdarma i pro Zbiroh

úterý, 27. června 2023, 12:00 TV, Aktuality MediaGuru

Dvouapůltisícové západočeské město Zbiroh, nacházející se v Plzeňském kraji, bude mít nově k dispozici také signál DVB-T2 multiplexu 24, jehož zákazníkem je primárně mediální skupina Nova.

Postavy z nováckého seriálu Ulice. Zdroj: TV Nova

Postavy z nováckého seriálu Ulice. Zdroj: TV Nova

„V týdnu od 26. června připravujeme testování šíření televizních programů multiplexu 24 z nové již 84. lokality Zbiroh na 21. kanálu,“ informoval na webových stránkách televizní sítě Martin Roztočil, ředitel vnějších vztahů společnosti Digital Broadcasting, která programovou nabídku technicky zajišťuje, a doplnil: „Chceme tím pro diváky zlepšit i v tomto městě příjmové podmínky pro sledování televizních programů šířených multiplexem 24 bez dalších poplatků.“

Zákazníkem celoplošné sítě je primárně mediální skupina Nova. S výjimkou Novy Cinema, která je k dispozici v konkurenčním multiplexu Českých Radiokomunikací, jsou zde šířeny všechny její bezplatné programy, jmenovitě tedy Nova, Nova Lady, Nova Action, Nova Fun a Nova Gold. Z dalších stanic se jedná například o JOJ Family, Paramount Network nebo oba bezplatné kanály patřící do rodiny Šlágr. Aktuálně je v multiplexu aktivních 19 programových pozic.

-lukpol-