Škoda Auto navazuje spolupráci s Bageterie Boulevard

středa, 7. června 2023, 06:50 Aktuality, Marketing, Udržitelnost MediaGuru

Škoda Auto a Bageterie Boulevard podepsaly memorandum o spolupráci. Cílem je rozšířit infrastrukturu o nové nabíjecí stanice.

Zleva: Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení Škoda Auto, a Petr Cichoň, jednatel Crocodille ČR při podpisu Memoranda o vzájemné spolupráci, zdroj: Škoda Auto.

Zleva: Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení Škoda Auto, a Petr Cichoň, jednatel Crocodille ČR při podpisu Memoranda o vzájemné spolupráci, zdroj: Škoda Auto.

Automobilka Škoda Auto a „exprès gourmet“ řetězec Bageterie Boulevard podepsaly Memorandum o vzájemné spolupráci. Cílem je budovat nabíjecí stanice a huby a podpořit rozšiřování nabíjecí infrastruktury a elektromobility v České republice. Společně budou vyhledávat vhodná místa na umístění a realizaci nabíjecích bodů.

„Podporu elektromobility bereme jako další krok vstříc našim zákazníkům. Proto budeme společně se Škoda Auto budovat dobíjecí stanice u našich stávajících restaurací a hledat příležitosti pro stavbu dobíjecích hubů, u kterých vyrostou nové restaurace Bageterie Boulevard,“ uvádí Petr Cichoň, jednatel Crocodille ČR.

„Podpisem memoranda stvrzujeme náš úmysl dále navyšovat počet strategicky umístěných dobíjecích stanic a hubů tak, aby se delší cesty s elektromobilem po celém území naší země staly ještě komfortnější. Ve spolupráci s Bageterií Boulevard vidíme rovněž příležitost definovat podobu nabíjecího hubu a aktivit, spojených s nabíjením,“ říká Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení Škoda Auto.

Hlavním cílem společného memoranda dvou českých značek je rozvoj sítě rychlonabíjecích stanic s výkonem 150+ kW a jejich výstavba na místech, kde bude největší koncentrace elektromobilů. Bageterie Boulevard tak bude postupně u všech svých provozoven s možností „drive“ budovat nové nabíjecí body, které budou propojeny s infotainmentem elektromobilů Škoda i platformou Powerpass a podporovaným řešením Chargee.

Dále se obě firmy soustředí na výstavbu nabíjecích hubů, tedy míst s větším množstvím nabíjecích bodů a zároveň samostatným restauračním zařízením. Jedním z prvních takových projektů je nabíjecí hub u Plané, který nabídne 14 nabíjecích bodů, restauraci řetězce Bageterie Boulevard a Škoda Experience Center, čímž umožní uživatelům elektromobilu spojit nabíjení s gastronomickým zážitkem a edukací. Tento první hub by měl být spuštěn v prosinci příštího roku. Zdrojem energie dobíjecích stanic je nedaleká vodní elektrárna dosahující výkonu až 600 kW.

Pro plynulý chod vzájemné spolupráce bude zřízen pracovní tým, v němž budou figurovat zástupci obou stran. Škoda Auto a Bageterie Boulevard budou následně jednat o vhodném umístění nabíjecích hubů, jejich realizaci a provozování.

-stk-