Tomáš Vojáček je šéfredaktorem zpravodajství CNN Prima News

pátek, 30. června 2023, 17:00 TV, Lidé MediaGuru

Ředitel zpravodajství skupiny Prima Martin Švehlák jmenoval šéfredaktorem zpravodajství a publicistiky CNN Prima News Tomáše Vojáčka.

Tomáš Vojáček, zdroj: CNN Prima News

Tomáš Vojáček, zdroj: CNN Prima News

Ředitel zpravodajství skupiny Prima Martin Švehlák jmenoval šéfredaktorem zpravodajství a publicistiky CNN Prima News Tomáše Vojáčka. Ten doposud působil jako šéfeditor vysílání a měl na starost televizní kontinuální zpravodajství a rozvoj hlavních projektů televize, včetně volebních speciálů. Jeho zástupci budou novináři ze současného vedení redakce – Roman Pistorius a Lukáš Seidl. Pozici zástupce ředitele zpravodajství zaujme Tomáš Večeřa, který je od startu CNN Prima News ředitelem online.

„Tomáš Vojáček a Tomáš Večeřa za více než tři roky existence multiplatformy CNN Prima News odvedli velký kus práce. Svými vizemi a nasazením pomohli novou značku posunout mezi nejsilnější mediální projekty v zemi. Oba navíc velice dobře znají současnou onlinovou a televizní redakci, mají za sebou  tým, se kterým, jak už jsem si v uplynulých týdnech vyzkoušel, je radost pracovat. Právě na co nejužší spolupráci televize a onlinu chceme stavět. Věřím, že společně posuneme multiplatformu ještě o laťku výš,“ říká ředitel zpravodajství a publicistiky skupiny Prima Martin Švehlák.

Tomáš Vojáček v minulosti mimo jiné působil čtyři roky jako vedoucí publicistického pořadu Střepiny na TV Nova, kde začínal jako reportér publicistiky. Později se z pozice šéfeditora podílel na startu multiplatformy CNN Prima News. Stál například u zrodu publicistického pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Později se věnoval hlavně rozvoji kontinuálního televizního zpravodajství CNN Prima News a přípravě speciálních projektů ve spolupráci s partnery z americké CNN

„Už teď připravujeme řadu nových projektů, které brzy představíme a na které se moc těším. Ve spolupráci s kolegy ze CNN v těchto dnech usilovně pracujeme také na novém vizuálu našeho studia, abychom divákům mohli nabídnout ještě atraktivnější zpravodajství, které se neohlíží jen na to, co se právě děje, ale divákům jasně a přehledně nabízí vysvětlení, proč se to děje a jaký vliv to bude mít na jejich životy,“ říká Tomáš Vojáček.

Roman Pistorius, který si na různých editorských i moderátorských pozicích prošel Českou televizí, televizí Nova i mediální skupinou Mafra, v CNN Prima News aktuálně působí jako vedoucí vydání Hlavních zpráv.

Lukáš Seidl se v médiích pohybuje víc než deset let. V minulosti působil v mediálním domě Empresa Media a časopisu Týden, později jako hlavní editor zpravodajského serveru Lidovky.cz. V CNN Prima News zastává pozici vedoucího domácí redakce.

-mav-