Trinity Bank uvedla na Nově sérii Chráníme vaše finance

středa, 28. června 2023, 07:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Trinity Bank připravila na podporu finanční gramotnosti 12dílnou sérii Chráníme vaše finance. Odvysílala ji na TV Nova.

Ze série Chráníme vaše finance, zdroj: Trinity Bank

Ze série Chráníme vaše finance, zdroj: Trinity Bank

Společnost Trinity Bank připravila na podporu finanční gramotnosti 12dílnou sérii Chráníme vaše finance, která byla vysílána od 3. dubna na TV Nova. V každém díle se banka věnovala jednomu aktuálnímu, ekonomickému nebo finančnímu problému, který doplnila o praktický návod, jak jej lze řešit.

Cílem pořadu byla edukace ve finanční oblasti. „Mým přáním bylo, aby pořad ve dvou minutách uměl poskytnout divákům základní návod, jak a kde získat potřebné informace a odpovědi na otázky, které je dnes trápí,“ komentuje Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank. 

Myšlenka pořadu byla inspirovaná i daty České bankovní asociace. Ta pravidelně analyzuje finanční gramotnost v Česku, která je u mnohých stále nedostatečná. Index finanční gramotnosti Čechů ze srpna loňského roku se postupně zvyšuje, mezi lety 2021 a 2022 však vyrostl, podle ČBA, jen o jeden bod. Mnoho lidí se stále nevyzná v investicích, nevědí, jak chránit své peníze proti inflačnímu znehodnocení. Cílem pořadu bylo edukovat Čechy v obezřetnějším zacházení s jejich financemi, rodinným rozpočtem i úsporami. 

Tematicky se série věnovala například cenám potravin, ochraně úspor před inflací, problematice bankovních a nebankovních půjček, dluhopisům, spořicím účtům či důležitosti finančního polštáře. 

„Scénář pořadu jsme stavěli tak, abychom dokázali jednoduše daný problém vysvětlit. A především i ukázat, jak vše vyřešit a kde najít další důležité informace. Všechny díly měly reálný základ a daný příběh si mohl prožít kdokoli z diváků v rámci naší české reality řešení každodenních problémů,“ doplňuje Lukáš Kovanda s tím, že odezva na sérii byla velmi pozitivní.

-stk-