Vodafone odpojil jednu ze tří pozic analogové televize

čtvrtek, 29. června 2023, 11:05 TV, Aktuality MediaGuru

Společnost Vodafone odpojila z nabídky kabelové televize jednu ze svých analogových pozic, kterou používala pro servisní účely. Operátor to potvrdil redakci portálu MediaGuru. Služby analogové televize už firma nenabízí od loňského roku.

Analogová televize bez signálu. Zdroj: Pixabay

Analogová televize bez signálu. Zdroj: Pixabay

Analogové pozice jsme používali pro měření signálu. V Praze nám tak běžela ČT24 HD. Downgradovat signál z HD na PAL nemá dále smysl. Pro měření signálu ve skutečnosti není potřeba reálný obraz, ale stačí černá obrazovka,“ uvedl pro MediaGuru mluvčí Vodafonu Ondřej Luštinec. Do budoucna pochopitelně vysílání analogové nabídky nedává smysl. Firma už ji oficiálně ukončila v loňském roce. Aktuálně zůstávají aktivní ještě dvě pozice – černá obrazovka a monoskop.

Původní šíření analogové kabelové televize bylo dědictvím po dnes již neexistující společnosti UPC Česká republika, kterou Vodafone koupil. Firma začala digitální televizi zavádět postupně již před rokem 2010 a v průběhu následujících let její roli posilovala. Došlo také k výměně set-top boxů a zákazníci mohli začít také přijímat programy v HD rozlišení. Před vypnutím analogové nabídky zbylo klientům k dispozici přibližně dvanáct programů, přičemž šlo zejména o základní české stanice.

-lukpol-