Autor textu MediaGuru
Společnost Vodafone odpojila z nabídky kabelové televize jednu ze svých
analogových pozic, kterou používala pro servisní účely. Operátor to
potvrdil redakci portálu MediaGuru. Služby analogové televize už firma
nenabízí od loňského roku.
„Analogové pozice jsme používali pro měření signálu. V Praze nám tak běžela ČT24 HD. Downgradovat signál z HD na PAL nemá dále smysl. Pro měření signálu ve skutečnosti není potřeba reálný obraz, ale stačí černá obrazovka,“ uvedl pro MediaGuru mluvčí Vodafonu Ondřej Luštinec. Do budoucna pochopitelně vysílání analogové nabídky nedává smysl. Firma už ji oficiálně ukončila v loňském roce. Aktuálně zůstávají aktivní ještě dvě pozice – černá obrazovka a monoskop.
Původní šíření analogové kabelové televize bylo dědictvím po dnes již neexistující společnosti UPC Česká republika, kterou Vodafone koupil. Firma začala digitální televizi zavádět postupně již před rokem 2010 a v průběhu následujících let její roli posilovala. Došlo také k výměně set-top boxů a zákazníci mohli začít také přijímat programy v HD rozlišení. Před vypnutím analogové nabídky zbylo klientům k dispozici přibližně dvanáct programů, přičemž šlo zejména o základní české stanice.
-lukpol-
# televize # Vodafone # Vodafone TV # kabelová TV
Autor textu MediaGuru
Publicis Groupe Czech Republic mění obsazení dvou klíčových pozic.
Markéta Votápková se stává Chief Growth Officer, vedení klientských
týmů mediální divize přebírá Josef Justián.
Mediální akademie pořádaná asociací ADMEZ a Institutem manažerského
výzkumu Karla Frimla pokračovala v červnu navazující
pokročilou částí.
Letní komunikace ČSOB staví na novém konceptu Good Point a poběží
v televizi, rádiu, online prostředí, na sociálních sítích
i v outdooru.