Voyo umožňuje přehrávání pořadů přes EPG

pátek, 2. června 2023, 13:40 TV, Aktuality MediaGuru

Mediální skupina Nova přišla u své online videotéky Voyo s atraktivní novinkou, kterou znají diváci z prostředí internetových a IP televizí – možností přehrávání pořadů prostřednictvím elektronického programového průvodce (EPG).

Elektronický programový průvodce (EPG) vytvořený pro Voyo. Repro: Voyo.cz

Elektronický programový průvodce (EPG) vytvořený pro Voyo. Repro: Voyo.cz

Novinku umístila Nova do prostředí kategorie Živě. Zde byly doposud jednotlivé televizní kanály zobrazeny ve formě dlaždic a bylo možné sledovat pouze lineární vysílání. Nasazením EPG a možnost pohybu v čase nyní divák není na živém programu závislý. Pořad si může přehrávat nejen zpětně, ale podívat se případně i na formát, který teprve ve vysílání následuje. Podmínkou je, aby byl již dostupný ve videotéce Voyo. Ideálně jde například o díly oblíbených nováckých seriálů.

Novinka je k dispozici v prostředí chytrých televizorů. Její nasazení potvrzuje MediaGuru například u Smart TV značky LG nebo v aplikaci Android TV. Nova pochopitelně není první, kdo s možností přehrávání pořadů prostřednictvím elektronického programového průvodce přichází. Pod kategorií TV program ji využívá i konkurenční videotéka prima+, na podobném modelu funguje i FilmBox+. Zde divák přepíná mezi jednotlivými programy, archiv se pak objeví po stisknutí tlačítka dolů.

-lukpol-