Action pokračuje v expanzi, otevírá 50. prodejnu

pátek, 28. července 2023, 07:25 Aktuality, Retail MediaGuru

Necelé tři roky od vstupu na český trh otevírá diskontní řetězec Action svou 50. tuzemskou prodejnu.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Původem nizozemský diskontní řetězec Action pokračuje ve své expanzi v České republice. Na tuzemském trhu, na který vstoupil v srpnu roku 2020, otevírá nyní svou 50. prodejnu. Nachází se v OC Šestka a stane se tak sedmou pobočkou řetězce na území hlavního města.

Action zakládá svůj koncept na širokém sortimentu čítající na šest tisíc položek ze 14 produktových kategorií. Každý týden navíc přidává 150 nových položek. Více než 1500 artiklů lze u Action pořídit za méně než 25 Kč, průměrná cena produktu nepřesahuje 50 Kč.

„Skutečnost, že se nám za necelé tři roky od vstupu na místní trh podařilo otevřít 50 prodejen považuji za opravdický úspěch – a jasný důkaz toho, že koncept Action je v souladu s preferencemi českých zákazníků. Těší nás vidět, jak rádi k nám chodí nakupovat a objevovat při tom náš široký, neustále obměňovaný sortiment zboží běžné spotřeby i sezónní produkty,“ říká Sławomir Nitek, regionální ředitel Action pro Polsko, Českou republiku, Slovensko a Rakousko.

Action klade důraz také na udržitelnost. V roce 2022 společnost eliminovala emise CO2 o 40 %. Veškeré prodávané produkty procházejí podrobnou analýzou a procesem zlepšování za účelem rozšíření sortimentu o co nejvíce odpovědně vznikajícího, cirkulárního a vůči životnímu prostředí šetrného zboží. Přes 1900 z celkových 2300 prodejen řetězce funguje bez připojení k zemnímu plynu a 95 % je vybaveno energeticky úsporným LED osvětlením. Action plánuje své zbývající pobočky od zdroje plynu odpojit do konce roku 2024.

-stk-