Albatros Media kupuje nakladatelství Baronet

pondělí, 3. července 2023, 13:45 Aktuality, Tisk MediaGuru

Albatros Media se stává 100% vlastníkem nakladatelství Baronet. To je devatenáctým nakladatelstvím skupiny.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Albatros Media se stává 100% vlastníkem nakladatelství Baronet, které se zaměřuje na žánr historických románů, science fiction, literatury faktu a čtení pro ženy. Baronet se k 1. 7. 2023 stává devatenáctým nakladatelstvím skupiny.

„V edičním plánu nakladatelství Baronet mají významné místo také militaria, detektivky nebo dětská literatura. Baronet nabízí knížky ze všech žánrových oblastí a díky tomu si v jeho nabídce může svou knihu vybrat téměř každý. Jedná se o renomované nakladatelství s dlouhou tradicí a silnou čtenářskou základnou,“ říká Václav Kadlec, generální ředitel Albatros Media.

Nakladatelství Baronet bylo založeno v roce 1993, letos tedy slaví 30 let své existence, a v posledních letech bylo součástí skupiny Pavel Dobrovský – BETA. Mezi jeho kmenové autory patří Amanda QuickJude Deveraux nebo Barbara Cartland, v minulosti vydával Baronet i knihy autorů jako Arthur C. Clarke, Ludvík Souček nebo V. P. Borovička. Do jeho portfolia patří například také série Duna od Briana Herberta a Kevina J. Andersona

Značka Baronet bude v rámci Albatros Media nadále zachována, uvedla společnost v oficiálním oznámením.

-mav-