Czech Tourism připravuje s ČT seriál Stezka Českem

pátek, 28. července 2023, 15:40 Aktuality, TV, Reklama MediaGuru

Desetidílný seriál o prvním oficiálním a tuzemském nejdelším přechodu podél hranic Česka uvidí diváci České televize příští rok na jaře.

Stezka Českem, zdroj: Česká televize

Stezka Českem, zdroj: Česká televize

Česká televize natáčí seriál Stezka Českem, kterým provází herec Miroslav Vladyka. Chce v něm představit severní větev trasy, tedy přechod od nejzápadnější po nejvýchodnější bod. Seriál vzniká s přispěním České centrály cestovního ruchu – Czech Tourism, Sportovního klubu vozíčkářů Praha, krajů a krajské centrály cestovního ruchu.

Desetidílný seriál o prvním oficiálním a tuzemském nejdelším přechodu podél hranic Česka uvidí diváci České televize (ČT) příští rok na jaře.

V seriálu budou představeny i příběhy lidí, kteří stezku šli či jsou s ní spojení. Jde například o Trail Angels, tedy dobré duše, které cestovatelům poskytují nocleh, zázemí pro hygienu či jídlo a pití. 

„Když nás před časem parta nadšenců, která za prvním oficiálním přechodem Česka stojí, oslovila, abychom na stezce spolu s Klubem českých turistů spolupracovali, nebylo co řešit. Snad „jen“ koho dalšího zapojit a jak o ní dát co nejvíc vědět, aby se trasa dále rozšiřovala a vědělo se i o chystaných novinkách a souvisejících akcích," uvedl Jan Herget, ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism.

-mav-