Olympiádu v Paříži doplní Olympijský festival u jezera Most

úterý, 25. července 2023, 07:20 Aktuality, Marketing MediaGuru

Pro sledování olympijských her v Paříži v příštím roce vyroste u jezera Most Olympijský festival.

Součástí Olympijského festivalu bude i patrový autobus, zdroj: ČOV / Barbora Reichová

Součástí Olympijského festivalu bude i patrový autobus, zdroj: ČOV / Barbora Reichová

U příležitosti nadcházejících olympijských her v Paříži, které se budou konat od 26. července do 11. srpna 2024, připravuje Český olympijský výbor (ČOV) opět Olympijský festival. Konat se bude od 25. července 2024 u jezera Most. 

„Chceme přitáhnout co nejvíc mladých lidí ke sportu, umožnit jim setkání s idoly. Po dlouhé době máme možnost sledovat výkony našich sportovců ve stejném časovém pásmu, tudíž věříme, že si návštěvníci užijí i společné fandění. Ale rozhodli jsme se, že Olympijský festival by měl mít ještě hlubší myšlenku. Chceme lidem ukázat nové místo, které neznají a jež je zajímavé i principu trvalé udržitelnosti, z hlediska ochrany životního prostředí, rekultivované a krásné,“ uvádí Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru, s tím, že Jezero Most s druhou nejčistší vodou u nás vzniklo jako výsledek rekultivace hnědouhelného dolu a bylo pojmenováno na památku zbouraného města, které muselo ustoupit těžbě uhlí.

Po dobu trvání Olympijských her festival nabídne téměř padesát sportů k vyzkoušení pod vedením trenérů a olympioniků. Již nyní je potvrzeno 32 sportovních svazů, které se budou na akci podílet. Každý partner akce se spojí s jedním sportem, který podporuje. Město Most si vybralo házenou, Ústecký kraj veslování. 

Součástí Olympijského festivalu bude i patrový autobus, který bude od srpna vozit návštěvníky přímo k jezeru. „Autobus jsme pořídili kvůli posílení dopravy města Most i pro zatraktivnění Olympijského festivalu u nás. Věříme, že jezero Most objeví i díky této akci řada lidí z České republiky,” popisuje primátor města Marek Hrvol. 

-stk-