Prague Pride v kampani srovnává tradice s queer komunitou

pátek, 7. července 2023, 14:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Startuje kampaň  k letošnímu festivalu Prague Pride. Staví tradice s „historií“ queer komunity.

Zdroj: Prague Pride

Zdroj: Prague Pride

Spolek Prague Pride spustil 2. července kampaň na podporu 13. ročníku svého týdenního festivalu. S claimem „Tradičnější, než si myslíte“ komunikuje tradice, které jsou často vnímány jako hluboce zakořeněné, a staví je do kontrastu s „historií“ queer komunity, jež je součástí společnosti mnohem déle. 

„Tradice vnímáme jako přirozené, ale to jen proto, že jsou předávány přes několik generací. Ve skutečnosti jsou vymýšleny lidmi, a to za určitým účelem. Je tedy potřeba je časem revidovat a rozhodnout, zda ještě stále slouží původnímu cíli, nebo jsou už jen reliktem doby,” říká Kamila Fröhlichová, ředitelka festivalu Prague Pride. 

„Všechny úspěšné komunikační kampaně stojí na schopnosti přinést nový, překvapivý úhel pohledu, jež si dokáže získat náležitý zájem a je navíc relevantní pro cílovou skupinu. Toho jsme využili i pro komunikaci letošního ročníku festivalu Prague Pride s tématem tradice. Ty si možná člověk standardně s queer tematikou nespojí, ale opak je pravdou. V kampani proto připomínáme, že queer lidé jsou tu odjakživa, a jsou tedy tradičnější součástí naší společnosti, než by se mohlo na první pohled zdát,“ říká Tereza Košťálková, Strategic Planner z agentury VMLY&R, jež je podepsána pod strategií i kreativou kampaně.

Kampaň pracuje se čtyřmi vizuály, z nichž jeden funguje jako zastřešující a komunikuje LGBT+ komunitu jako celek, zbylé tři pak reprezentují zástupce z jednotlivých skupin – lesby, gayové, nebinární a trans komunita. Klíčovým prvkem je časová osa, která ukotvuje konkrétní tradici v porovnání s přítomností různých skupin queer komunity ve společnosti už od jejích počátků.

K vidění bude kampaň hlavně na venkovních plochách v Praze, v online prostoru a na sociálních sítích. Vyvrcholí společně s festivalem v sobotu 12. srpna pražským pride průvodem, který povede z Václavského náměstí na Letenskou pláň.

-stk-