Android TV dostává v Česku novou podobu

pátek, 18. srpna 2023, 10:30 TV MediaGuru

Uživatelé multimediálních zařízení s operačním systémem Android TV mohli zaznamenat nasazení nové grafické podoby, která se mimo jiné projevila přepracovanou domovskou stránkou.

Nová úvodní obrazovka Android TV

Nová úvodní obrazovka Android TV

Multimediální box operátora SledováníTV, ale například také Android TV centrum nVidia Shield Pro dostaly v uplynulých dnech aktualizaci na novou verzi operačního systému. Pro ty, kteří již znají Google TV, nejde o žádnou novinku. Podstatnou změnou je to, že oba systémy prakticky sjednocují svojí podobu. Grafika domovské stránky je nyní atraktivnější, chybí však zásadní věc dostupná například na jiných trzích – doporučení top tipů ze streamovacích služeb formou grafiky.

Nová Android TV je de facto evolucí vlastního systému, se kterým se mohli pod názvem Google TV seznámit uživatelé poprvé v roce 2020. Na příchod nové verze Android TV upozorňuje úvodní obrazovka v rámci upozornění. Po potvrzení této novinky se uživateli spustí krátký grafický průvodce, který ji představí. Aplikace jsou nyní řazeny v rámci samostatné kategorie v horní části hlavního menu. Úvodní obrazovka je evolucí původního obrázkového menu, vizuálně je však atraktivnější.

-lukpol-