ARD a ZDF vidí cestu v propojování svých videoték

čtvrtek, 24. srpna 2023, 12:05 TV, Aktuality MediaGuru

Německé veřejnoprávní televize ARD a ZDF sice fungují jako samostatná, na sobě nezávislá média, nicméně existující body, v nichž se mohou obě média propojovat. Jedním z nich jsou jejich online videotéky.

Prostředí online služby ZDFmediathek

Prostředí online služby ZDFmediathek

V první fázi budou obě média spolupracovat na doporučování obsahu v oblasti dokumentární a kulturní tvorby. Po počátečních testech a výměně zkušeností mezi oběma médii se společná kooperace rozšíří na všechny žánry. Dalším z kroků bude možnost vzájemného vyhledávání obsahu, tedy prostřednictvím videotéky ARD bude možné prozkoumat i tituly ZDF a naopak. Vzájemná interakce bude postupně posilovat a ve finále umožní i přihlášení uživatele prostřednictvím jednoho účtu.

Jak veřejnoprávní instituce uvedly, koncept společné streamovací sítě je podle ředitele ZDF Norberta Himmlera „zároveň uživatelsky orientovaný a nákladově efektivní“. "Abychom toho dosáhli, spojujeme to nejlepší z našich světů,“ konstatoval Himmler. Do této spolupráce byla postupně zahrnuta i další partnerská média, jako jsou například Arte, Phoenix nebo 3sat. „Naším cílem je do značné míry neomezený kosmos veřejnoprávního obsahu, do kterého chceme přizvat další partnery,“ uzavřel šéf ZDF.

-lukpol-