Brand manažerkou Knihobotu je Barbora Votavová

středa, 23. srpna 2023, 10:40 Aktuality, Marketing, Lidé MediaGuru

Brand manažerkou Knihobotu se stala Barbora Votavová, zaměří se na udržitelnost i destigmatizaci zboží z druhé ruky.

Barbora Votavová, zdroj: Knihobot

Barbora Votavová, zdroj: Knihobot

Na pozici brand manažerky knižního secondhandu Knihobot nastupuje Barbora Votavová. Její hlavní misí je rozvíjet značku jak na českém trhu, tak v zahraničí. Knihobot loni vstoupil na Slovensko a letos expandoval do Rakouska a Německa.

Do Knihobotu přichází z Palmknih, kde provedla značku proměnou z jedničky v digitálním čtení na online knihkupectví. Předtím byla součástí marketingového týmu knihkupectví Martinus. V Albatros Media, největším nakladatelském domě v Česku, měla na starost marketing inovací. Zkušenosti má také s budováním značek a komunikačních strategií u corporate venture buildera Creative Dock.

„Knihobot sleduji už od jeho vzniku. Líbí se mi, že vnáší do knižního světa trochu punku a nebojí se dělat věci jinak. Ze své zkušenosti vím, jak velké množství knih každý rok putuje na trh, a jsem ráda, že díky Knihobotu si čtenáři mohou vybrat udržitelnější možnost – kousky z druhé ruky,“ říká Barbora Votavová.

Před Knihobotem stojí výzva nejen v podobě expanze, ale také destigmatizace zboží z druhé ruky. „Už dávno tu nejsme jen pro zákazníky zvyklé na antikvariáty. Výhledově chceme být první knihkupeckou volbou pro kohokoli, kdo shání něco ke čtení,“ představuje svou vizi Votavová.

Značka chce také více akcentovat udržitelnost. A to nikoliv jen v ekologickém slova smyslu, ale především jako dostupnost a stálost. Udržitelná řešení podle ní nesmí být luxus, ale především být praktická, jednoduchá a dlouhodobá – a Knihobot by se pro ně měl stát ve světě knih synonymem. A to nejen v Česku a na Slovensku, ale jako Bookbot také v Evropě.

-mav-