Česká verze AXN HD je v kabelové nabídce Vodafone TV

pondělí, 21. srpna 2023, 09:30 TV, Aktuality MediaGuru

Nabídka kabelové televize Vodafone TV se rozšířila o českou verzi kanálu AXN HD, klientům byl doposud k dispozici tento kanál pouze v SD. Změna se zatím netýká internetové nabídky.

Ukázka z vysílání české verze stanice AXN HD. Repro: AXN

Ukázka z vysílání české verze stanice AXN HD. Repro: AXN

Vodafone zařadil HD verzi kanálu AXN bez medializace. Stanice je k dispozici na stejné pozici, kde bylo doposud možné sledovat tuto stanici v SD. AXN HD přináší divákům vyšší obrazovou kvalitu, konkrétně rozlišení 1920x1080. Zpřístupnění HD verze je zejména vstřícným krokem pro diváky s velkými obrazovkami. Klasická verze na těchto zobrazovačích nepůsobí dobře a video složka je neostrá. Vodafone je prvním z velkých operátorů, který AXN HD do nabídky zařadil.

V době psaní textu byla česká verze AXN HD k dispozici pouze klientům kabelové televize Vodafone. Zákazníci, kteří službu sledují prostřednictvím aplikace například ve Smart TV nebo Android TV, viděli stále klasické AXN. Obsahově jsou obě verze stejné. Vodafone už v minulosti HD verzi tohoto programu nabízel, tehdy ještě jako UPC Česká republika. Tato verze však měla zásadní problém – obsahovala pouze maďarskou grafiku i reklamy. Po několika letech ji proto operátor vyřadil.

-lukpol-