Dětská televize Nickelodeon od srpna změnila grafiku

středa, 2. srpna 2023, 07:45 TV, Aktuality MediaGuru

Změna proběhla již na většině klíčových trhů, kde stanice působí. Po Americe následovala napr. Itálie, Asie, Anglie, nyní se dočkalo i Česko a Slovensko.

Nové logo po letech opět obsahuje barevnou kaňku a odkazuje tak na původní podobu známou z 90. let.

Jak upozornil MediaGuru jeho čtenář Lukáš Jaro, rebrand je poměrně značný. Stanice upravila logo napříč trhy po takřka 14 letech. Naposledy tehdy došlo podobnou unifikací k výraznější změně. Od té doby prošel kanál různými refreshi a variacemi téhož, kdy se obměňovala vesměs jen staniční grafika. Ta je teď nová také. Spolu s novým identifikátorem stanice, který zůstal v pravém horním rohu, vychází z kultovní "kaňky" odkazující na prezentaci Nickelodeonu devadesátých let.

Nyní s využitím 3D se stává grafika plastičtější, živější a má využití kromě animovaného loga i v endboardech upoutávek a zároveň funguje jako přechodové okno mezi bloky. Dominujícími barvami zůstaly oranžová a fialová, doplněné několika variacemi v jinglech. Bumpery na další pořad jsou krátké pár vteřin a upozornění během pořadu na následující pořad se nyní přesunulo do horní části obrazovky a přizpůsobilo podobu novému vzhledu.

Kromě základního Nickelodeonu působí na našem trhu i předškolní Nick Jr. a na animaci se zaměřující NickToons. Všechny programy jsou lokalizované audiem do českého jazyka a vysílají reklamu. V HD rozlišení vysílá pouze samotný Nickelodeon, tato verze však není vůbec lokalizována do češtiny. V budoucna by se na trhu mohla objevit i sesterská stanice TeenNick. Mediální dům Paramount kromě výše zmíněných kanálů provozuje u nás i balíček programů MTV či zcela počeštěný Paramount Network dostupný i v DVB-T2. Nově se diváci mohou dostat k jeho obsahu skrze VOD službu SkyShowtime.

-lukpol-