Dětský kanál TVP ABC končí v polském multiplexu 1

středa, 9. srpna 2023, 08:00 TV, Aktuality MediaGuru

Polská veřejnoprávní televize začala šířit v pondělí 7. srpna v nabídce bezplatného pozemního vysílání paralelně kanál TVP ABC. Stanice je k dispozici aktuálně v multiplexu 1 a také v multiplexu 6.

Stanice je určena nejmladším divákům, v polském DVB-T2 je šířena zdarma v HD formátu. Zdroj: Shutterstock

Stanice je určena nejmladším divákům, v polském DVB-T2 je šířena zdarma v HD formátu. Zdroj: Shutterstock

Jak upozorňují polská média, vstup programu do celoplošného multiplexu 6 naznačuje blížící se ukončení distribuce v celoplošné síti 1. Po odchodu programu TVP ABC HD z původní programové pozice bude multiplex 1 už obsazen pouze komerčními kanály. V tuto chvíli se jedná konkrétně o Antena HD, Eska TV HD, Fokus TV HD, Polo TV HD, Stopklatka TV HD, TTV HD a TV Trwam HD. Polsko využilo přechod na DVB-T2 k překlopení bezplatné nabídky do vysokého rozlišení.

DVB-T2 multiplex 6, který nově program TVP ABC HD obsahuje, šíři v tuto chvíli pro diváky devět programů polské veřejnoprávní televize. Kromě této stanice jde o Alfa TVP, Belsat TV, TVP Dokument, TVP Kobieta, TVP Kultura, TVP Nauka, TVP Polonia a TVP Rozrywka. Nabídka je opět k dispozici kompletně ve vysokém rozlišení. Paralelní distribuce stanice TVP ABC HD skončí pravděpodobně začátkem září, kdy TVP vyprší rezervace programové pozice v multiplexu 1.

-lukpol-