Druhá řada seriálu Osada se poprvé představí 1. září

úterý, 22. srpna 2023, 15:25 Aktuality, TV MediaGuru

Druhou řadou se na obrazovky České televize vrací seriál Osada. Obsadí páteční prime-time od 1. září.

Osada II, zdroj: Česká televize

Osada II, zdroj: Česká televize

Po dvou letech se štáb režiséra Radka Bajgara vrátil do kraje Berounky a nižborských rybníků, aby ve fiktivní osadě Záhoří natočil druhou řadu komediálního seriálu Osada. Poprvé se představí v pátek 1. září na ČT1, celkem je pro páteční prime-time připraveno deset dílů. Scénář napsali Petr Kolečko a Martin Šimíček.

V seriálu hrají Pavla Beretová, Martin Myšička, Petra Nesvačilová, Radek Holub, Ivana Chýlková, Stanislav Majer, Jana Plodková, Josef Polášek, Eva Leinweberová, Igor Bareš, Ivana Uhlířová, Marek Daniel, Šárka Krausová či Filip František Červenka a další.

Druhá řada Osady je pro scenáristu Petra Kolečka prvním seriálovým pokračováním, které pro Českou televizi napsal. „Je vždy trochu náročné se do projektů vracet, protože něž se vyhodnotí, že první série byla úspěšná, tak uplyne i pár let a člověk už je myšlenkami jinde. Proto nevzniklo ani pokračování Čtvrté hvězdy ani Trpaslíka. V případě Osady jsme ale s Radkem Bajgarem nakonec našli cestu, jak se znovu pobavit,“ vysvětluje Petr Kolečko.

Ve druhé řadě už se neobjeví obyvatelé jedné chaty, tedy Pavel Nový a Jana Švandová, ale přistěhují se nové postavy (Ivana Uhlířová a Marek Daniel).

První řada seriálu Osada se vysílala na ČT1 na podzim roku 2021. Sledovanost první řady o třinácti dílech dosahovala v průměru 1,15 mil. diváků starších 15 let při podílu 28,2 % (zdroj: ATO-Nielsen).

Detaily k druhé řadě seriálu si můžete prohlédnout v materiálu níže.

-mav-