Mastercard a Foodora v kampani pomáhají se zákazníky Ukrajině

středa, 9. srpna 2023, 07:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Mastercard a Foodora dávají Čechům možnost podílet se na financování školních obědů pro ohrožené děti na Ukrajině.

Zdroj: Mastercard

Zdroj: Mastercard

Ve společné kampani se společnosti Mastercard a Foodora rozhodly podpořit Světový potravinový program OSN v jeho misi na pomoc ukrajinským dětem, které trpí důsledky probíhající války. Svým zákazníkům umožňují se zapojit do pomoci tím, že svou objednávkou ukrajinským dětem zaplatí školní jídlo. 

Z každé objednávky zadané prostřednictvím aplikace Foodora v době mezi 27. červencem a 6. zářím 2023 a zaplacené kartou Mastercard získá Světový potravinový program částku odpovídající celosvětovému průměru nákladů na jedno školní jídlo. Konkrétně se jedná o 0,20 eur, tedy přibližně 4,75 Kč.

„Kampaň společností Mastercard a Foodora je důkazem, že i malé kroky mohou vést k zásadním změnám. Společně chceme dosáhnout toho, aby měly děti na Ukrajině alespoň o jednu starost méně a mohly se soustředit na pokračování a dokončení svého vzdělání,“ říká Damian Zielinski, generální ředitel Mastercard pro ČR a Slovensko.

Cílem spolupráce je poskytovat školní obědy dětem v 58 školách v Kyjevské oblasti. V příštím školním roce by se program měl rozšířit i do dalších regionů zasažených probíhající válkou. V rámci partnerství s platformou Foodora se společnost Mastercard zavázala poskytnout 150 000 eur (zhruba 3,5 mil. Kč) na zajištění pravidelných školních obědů. Ke kampani společnosti Mastercard spuštěné v ČR se připojily i další země: Maďarsko, Řecko, Srbsko, Rumunsko a Chorvatsko.

-stk-