MG se na českém trhu představuje reklamní kampaní

neděle, 27. srpna 2023, 08:15 Aktuality, Reklama MediaGuru

Čínská automotive značka MG se na pěti trzích Evropy uvádí reklamní kampaní.

Zdroj: Repro YT Republic Group

Zdroj: Repro YT Republic Group

Automotive značka MG čínské společnosti Saic Motor se na českém, slovenském, maďarském, chorvatském a slovinském trhu prezentuje reklamní kampaní od maďarské agentury Republic Group. 

Kampaň využívá na tuzemském trhu klíčový vizuál v tisku a na internetu. Jejím hlavním cílem je přiblížit spotřebitelům, jak může život s MG vypadat. Na jiných trzích byl součástí kampaně také reklamní spot. 

Autorem konceptu, na němž je založen i spot, je Gábor Fabricius, ředitel inovací v Republic Group. Reklama pracuje s komickými, netradičními a lehce nadsazenými situacemi, které končí příjezdem nového člena domácnosti, vozidla MG, na grilovací party, kde se mu dostane náležitého obdivu od celé rodiny. Právě rodiny jsou pro značku prioritní cílovou skupinou. Spolu s tím je sdělena i sekundární klíčová informace: MG je „kvalitní elektromobil za dostupnou cenu“.

Natáčelo se v prostředí evokující dům na americkém předměstí. Na přípravě spotu pracovalo 65 osob. Během jednoho dne 20 lidí natřelo domy tvořící jeho kulisu na požadovanou barvu a vytvořili dekorace lokace, včetně květin, rostlin a další zeleně.  Přípravy zabraly týden a půl, samotné natáčení den a postprodukce si vyžádala další týden a půl. Celý proces trval tři týdny.

-stk-