Na satelitu Astra startuje nekódovaný kanál pro rybáře

čtvrtek, 31. srpna 2023, 11:45 TV, Aktuality MediaGuru

Mediální skupina High View spouští na satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně, nekódovanou distribuci tematického kanálu just.fishing. Jeho příjem bude bezproblémový i na území České republiky.

Novou stanici si mohou zájemci naladit z pozice 19,2 stupně východně. Foto: Pixabay

Novou stanici si mohou zájemci naladit z pozice 19,2 stupně východně. Foto: Pixabay

„Vzrušující, zábavné a informativní: just.fishing je přední rybářský kanál mezi německými FAST kanály a lze jej nyní přijímat také přes satelit. Vášniví rybáři mohou přinést nejnovější rybářské know-how a fascinaci přírodou přímo do svého obývacího pokoje a mobilních zařízení. Kanál nabízí divákům širokou škálu pohledů na rybářský sport. Kromě toho jsou pokryty i podžánry, jako je vaření, cestování, zvířata, udržitelnost a outdoor,“ popisuje nový televizní projekt společnost Goldbach.

Pozice 19,2 stupně východně nabízí také divákům z České republiky a ze Slovenska mj. celou řadu nekódovaných programů z německo-jazyčných zemí. Veřejnoprávní kanály jsou k dispozici ve vysokém rozlišení obrazu, komerční pak pouze ve standardní kvalitě. Podobně jako naše mediální skupiny se rozhodly vysílání v HD zpoplatnit. Astra 19,2 je de facto sousedním satelitem Astry 3B, kde působí operátor Skylink, a příjem je tak možné realizovat pomocí tzv. monoblocku z jedné antény.

Parametry příjmu: Astra 1L (19,2 stupně východně), 12699/V, SR 23500, FEC 3/4, norma DVB-S2/8PSK, kódování žádné (FTA)

-lukpol-