Nej.cz odpojila pozici Sportu 5, reagoval i další operátor

úterý, 8. srpna 2023, 11:05 TV, Aktuality MediaGuru

Společnost Nej.cz odpojila v uplynulých dnech z nabídky programovou pozici 50, na níž ještě donedávna vysílal tematický kanál Sport 5.

Sport 5 startoval před lety s myšlenkou prvního, čistě motoristického kanálu. Zdroj: Pixabay

Sport 5 startoval před lety s myšlenkou prvního, čistě motoristického kanálu. Zdroj: Pixabay

Společnost Nej.cz odpojila v uplynulých dnech z nabídky programovou pozici 50, na níž ještě donedávna vysílal tematický kanál Sport 5

Sport 5 byl v nabídce internetové televize Nej.cz k dispozici ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Kromě samotného vysílání měli diváci k dispozici i standardní funkce, které tato technologie umožňuje, tedy včetně zpětného zhlédnutí.

Podobně reaguje i internetová a IP televize Kuki, která na bývalém místě Sportu 5 informuje, že: „Vysílání bylo ukončeno z rozhodnutí provozovatele.“

Stanice, ze kterou stojí bývalý motoristický závodník Antonín Charouz, přerušila vysílání ve středu 12. července. Od té doby je na programové pozici Sportu 5 pouze černá obrazovka, což je příklad DVB-T2 multiplexu 24. Operátoři O2 Czech Republic, T-Mobile a Skylink přišli s vlastní grafickou obrazovkou o výpadku vysílání, přebírá ho i služba SledováníTV.

V oficiálním vyjádření pro média Sport 5 tvrdí, že má závažné technické problémy, které mu brání ve vysílání. Za určitých podmínek se tak může vyhnout zahájení řízení o odebrání licence.

-lukpol-