SledováníTV bez distribuce ukrajinské televize Rada

pátek, 25. srpna 2023, 06:45 TV, Aktuality MediaGuru

Provozovatel internetové televize SledováníTV už druhý týden bez signálu ukrajinské televize Rada, která se objevila v minulosti na programové pozici stanice 1+1.

Aplikace SledováníTV pro mobilní telefony a tablety. Zdroj: SledováníTV

Aplikace SledováníTV pro mobilní telefony a tablety. Zdroj: SledováníTV

Čeští operátoři neměli v uplynulém více než roce jednoduchou situaci. V souvislosti s válečným konfliktem probíhajícím na Ukrajině se museli zorientovat v záplavě tamních programů, které mohou nabídnout svým zákazníkům. V distribuci některých z nich navíc docházelo k častým novinkám, jak naznačuje například několikrát změněná verze kanálu 1+1. Právě tento program byl v uplynulých měsících nahrazne ukrajinskou televizí Rada. Ta však již druhý týden není ve službě dostupná.

Operátor SledováníTV má tedy před sebou dvě možnosti. Buďto zajistí pro zákazníky náhradní distribuci nebo programovou pozici odpojí. Rada nebyla jediným ukrajinským programem, který byl pro klienty k dispozici. Dlouhodobě se tu mohou diváci setkat také se stanicí Freedom. Ta vysílá například i v konkurenční Magenta TV. Oba operátoři nabízí svým klientům pouze SD verzi. U některých hráčů na trhu je k dispozici také ukrajinská veřejnoprávní stanice Pershyi.

-lukpol-