Televize Seznam vsadí na podzim opět na české filmy i seriály

pondělí, 21. srpna 2023, 12:25 TV MediaGuru

Programové schéma Televize Seznam naváže na podzim na jeho podobu z letošního jara. Stojí především na reprízách českých filmů a seriálů.

Podzimní programové schéma Televize Seznam, zdroj: Televize Seznam

Podzimní programové schéma Televize Seznam, zdroj: Televize Seznam

Celoplošná Televize Seznam pokračuje v programování z prvního pololetí. Hlavními pilíři podzimního schématu budou úterní a čtvrteční české filmy, které doplní další dva dny s českým seriálovým obsahem

Z tuzemských filmů uvede Seznam například trilogii o rodině Homolkových, dále filmy Jáchyme, hoď ho do stroje, Sněženky a machři, Obecná škola či série filmů o básnících od Dušana Kleina. Ve čtvrtek naváže Televize Seznam na jarní schéma další sadou českých filmových detektivek ze 70. a 80. let jako například Holka na zabití nebo Smrt stopařek.

Středeční a sobotní večery budou patřit českým seriálům, konkrétně Synové a dcery Jakuba Skláře, Velké sedlo, Případ pro zvláštní skupinu nebo Strážci duší s Lukášem Vaculíkem v hlavní roli.

Z vlastní tvorby televize natočila premiérové díly pořadu Moje místa, ve kterých od října představí divákům ve středu večer od 21:30 oblíbená zákoutí například Martiny Preissové, Osmanyho Laffity, Nely Boudové, Daniela Krejčíka, Pavla Nečase a dalších.

Páteční večery jsou vyhrazeny pro zahraniční tituly Lara Croft  ̶  Tomb Raider, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Sin City  ̶  město hříchu, Dobrý Will Hunting a další. V nabídce se objeví i komedie s Terencem Hillem a Budem Spencerem. 

Do podvečerního času nasazuje Seznam britské reality show Zahradní proměny a Miluj svoji zahradu. Během dne bude Televize Seznam pokračovat ve vysílání zahraničních krimi seriálů Zákon a pořádek: Zločinné úmysly, Vražedná čísla a Případy detektiva Murdocha

Podíl Televize Seznam dosáhl za období prvního letošního pololetí 1,61 % (15-69, celý den), což bylo o 0,80 procentního bodu více než za stejné období o rok dříve (zdroj dat: ATO-Nielsen). Televizi Seznam se tak programování postavené na reprízách českých filmů a seriálů odráží v nárůstu sledovanosti.

Vývoj sharu Televize Seznam v 1. pololetí 2019-2023, zdroj: Televize Seznam na základě dat ATO-Nielsen

Vývoj sharu Televize Seznam v 1. pololetí 2019-2023, zdroj: Televize Seznam na základě dat ATO-Nielsen

-mav-