TV 13 může vysílat v pražském DVB-T dalších 12 let

čtvrtek, 24. srpna 2023, 13:30 TV, Aktuality MediaGuru

Lokální stanice TV 13, která jako jediná pražská televize tohoto typu využívá také pozemní distribuci, může tento způsob signálu využívat dalších dvanáct let. Na svém posledním zasedání o tom rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Stávající licence vyprší v říjnu 2024.

Z vysílání lokální televize TV 13 určené primárně pro oblast Stodůlek. Repro: TV 13

Z vysílání lokální televize TV 13 určené primárně pro oblast Stodůlek. Repro: TV 13

TV 13 je součástí regionálního multiplexu, jehož vysílání je primárně určené pro oblasti Stodůlek, Třebonic a Řeporyjí. Reálně však tato televizní síť překračuje dalece hranice obhospodařovávané oblasti. Redakce MediaGuru.cz má možnost s venkovní anténou tuto programovou nabídku přijímat na 21. kanálu v místní kvalitě i na Jižním Městě, největším místním sídlišti, které je de facto na opačném konci hlavního města. V podmínkách Prahy je tak tato síť naprostým unikátem.

Licence pro TV 13 byla prodloužena o dvanáct let, v praxi to tedy znamená, že tato lokální stanice může vysílat touto formou teoreticky i po roce 2030. TV 13 je šířena v regionální síti na 21. kanálu paralelně ve vysokém i standardním rozlišení. Řadu let byla v tomto multiplexu stanice osamocena, nicméně po odchodu Mňam TV a Hobby TV z Regionální sítě 4 se tyto programy objevily právě v kanálovém rastru DVB-T nabídky ze Stodůlek. Mňam TV a Hobby TV jsou k dispozici také v SD.

-lukpol-