Alza.cz nabízí vyřízení reklamací i zákazníkům Mall.cz a CZC.cz

pondělí, 18. září 2023, 10:55 Aktuality, Retail MediaGuru

Alza chce ukázat, že umí vyřídit reklamované zboží rychleji než konkurence. Reklamační službu nově nabízí i zákazníkům Mall.cz a CZC.cz.

Ilustrační foto, zdroj: Alza.cz

Ilustrační foto, zdroj: Alza.cz

Společnost Alza nabízí zákazníkům CZC.cz a Mall.cz, aby zboží zakoupené na těchto e-shopech reklamovali prostřednictvím Alzy. Firma tak chce zákazníkům ukázat, že jsou reklamace na Alze rychlejší a pohodlnější než u e-shopů Mall.cz a CZC.cz.

„Dlouhodobě investujeme do reklamačního procesu. Zákazník Alzy například může reklamované zboží vrátit přes jeden z našich více než 1 500 AlzaBoxů nebo využít naše pobočky. AlzaBoxy jsou navíc přístupné nonstop a pobočky jsou otevřené 7 dní v týdnu. Nejen díky této unikátní fyzické infrastruktuře jsme při vyřizování reklamací rychlejší a tím pádem u nás zákazníci mají lepší zkušenost s reklamacemi. Teď se o tom mohou přesvědčit i zákazníci Mall.cz či CZC.cz. Z dat totiž vidíme, že většina zákazníků, co někdy nakoupila na těchto dvou e-shopech, nakupuje také na Alze, jsou to tedy i naši zákazníci,” říká místopředseda představenstva Petr Bena a dodává: „V neposlední řadě samo Allegro, které vlastní Mall.cz a CZC.cz, je velmi neurčité ohledně budoucnosti těchto dvou zmíněných e-shopů. Chceme tak dát lidem jistotu pro případ závady zboží. Stačí zaregistrovat zakoupené zboží z Mall.cz nebo CZC.cz v aplikaci Alzy a v případě, že se objeví vada, se o reklamaci postaráme.”

Od pondělí 18. září je tak možné na Alze reklamovat zboží, které zákazník zakoupil na Mall.cz nebo CZC.cz. Tato služba se vztahuje na zboží zakoupené do 30. 9. 2023. Jediné, co je potřeba, je zboží spolu s fakturou zaregistrovat v aplikaci Alzy, a to nejpozději do 31. 12. 2023. Reklamovat je možné zboží, které zákazník nalezne ve vyhledávači Alzy při registraci produktu. Zaregistrovat je možné téměř 150 tisíc položek zboží.

-mav-