Arena Sport 1 a Arena Sport 2 v O2 TV pouze v SD

úterý, 19. září 2023, 13:35 TV, Aktuality MediaGuru

Společnost O2 Czech Republic rozšířila minulý týden programovou nabídku o dlouho očekávané stanice z portfolia francouzské skupiny Canal+. Mezi novinkami jsou i oba kanály Arena Sport.

Stanice Arena Sport lákají na některé evropské fotbalové ligy. Foto: Shutterstock

Stanice Arena Sport lákají na některé evropské fotbalové ligy. Foto: Shutterstock

Programové rozšíření roku si pro své zákazníky připravil nejen operátor Skylink v případě kanálů Nova Sport 3 a Nova Sport 4, ale i internetová a IP televize O2 TV. Ve fokusu byly zejména programy Canal+ Sport a Canal+ Action, více méně ve stínu pak zůstalo přidání stanic Arena Sport. Operátor však tyto kanály zařadil (možná překvapivě) pouze ve standardním rozlišení obrazu. Ve stejnou dobu, kdy z elektronického programového průvodce zmizela předvolba stanice Sport 5.

Arena Sport 1 a Arena Sport 2 sází podle samotné O2 zejména na taháky, jako jsou holandská, portugalská, belgická nebo rakouská fotbalová liga. Operátoři přikládají této dvojici programů menší atraktivitu. V minulosti byla Arena Sport 2 méně rozšířená. V nabídce Magenta TV chybí například doposud, jiní ji nabízeli pouze v SD. Vodafone i Skylink už nyní nabízejí zákazníkům oba programy v HD formátu. V O2 TV je v SD ze sportovních programů k dispozici také Gametoon.

-lukpol-