Arriva vydává pro autobusy a vlaky nový časopis ARR VIA

středa, 27. září 2023, 10:15 Aktuality, Tisk MediaGuru

Dopravní společnost Arriva vydává pro své autobusy a vlaky nový časopis ARR VIA. Je to první tištěná publikace firmy určená pro cestující.

Titulní strana nového časopisu ARR VIA, zdroj: Arriva

Titulní strana nového časopisu ARR VIA, zdroj: Arriva

Od 27. září se cestující ve vlacích a dálkových autobusech Arrivy setkají s novým časopisem ARR VIA. Zatímco řada firem tištěné materiály pro své zákazníky opouští, Arriva do tohoto segmentu vstupuje vůbec poprvé. Časopis bude k dispozici také online.

ARR VIA bude mít dvě mutace, jednu pro Čechy a jednu pro Moravu. Osm stránek uvnitř čísla z celkových šedesáti se bude lišit především regionálními informacemi pro tamní cestující.

„V našich vlacích a dálkových autobusech Arriva Express přepravíme ročně miliony cestujících a chceme jim prostě zpříjemnit cestu. Lidé se s Arrivou postupně setkávají na dalších nových trasách a v době, kdy tráví každý z nás hodiny pohledem na displej počítače nebo telefonu, bude klasický papírový časopis na cestu příjemnou změnou. Připravili jsme pro cestující zajímavé lifestylové čtení, které ale stojí i na tématech blízkých dopravě,“ popisuje Daniel Adamka, generální ředitel skupiny Arriva.

Časopis bude ve všech vlacích Arrivy, ať už jde o dálkové rychlíky nebo regionální vlaky na Liberecku a Zlínsku. Dostupný bude i v Arriva Expressech na trase Brno – Olomouc a mezi Prahou, Mostem, Litvínovem a Teplicemi. „Cestující najdou v našich vozech I QR kód, který je odvede na on-line verzi časopisu, aby si ho mohli prolistovat v telefonu nebo tabletu,“ říká Dominik Škach, který má na starosti komunikaci a marketing Arrivy v České republice.

Titulní strana prvního čísla poutá na dvojrozhovor s Pokáčem a jeho paní Eliškou Klučinovou. Obsah také přináší tipy na projížďku po nejkrásnějších tratích Švýcarska, do zákulisí příprav vizionářského cestování v kapslích pod značkou Hyperloop nebo výroby autobusů Scania s digitálními zrcátky, které Arriva od poloviny srpna nasazuje na Arriva Expressy. První vydání poodhalí čtenářům také roušku tajemného podzemní nacistické továrny Richard nebo příběh nejslavnější československé stokoruny. Speciální povídku napsala pro první číslo časopisu Bára Nesvadbová, vlakovou pohádku na cesty pak autorka dětských knížek Kateřina Kubalová. Prostor mají také regionální pozvánky na různé akce a zajímaví lidé z Arrivy.

Prohlédněte si úvodní číslo nového časopisu ARR VIA.

Arriva zajištuje veřejnou dopravu v deseti zemích v Evropě, Česká republika je však projektem takového vlastního palubního časopisu pro cestující mezi ostatními státy průkopníkem.

Časopis pro Arrivu připravuje Luova Publishing, agentura specializovaná na content marketing. „Každému podobnému projektu předchází důsledná analýza tak, abychom byli maximálně efektivní. Vážím si toho, že Arriva zvolila tuto cestu. Z dat, i od konkurence, totiž víme, že tištěný magazín je daleko efektivnějším nosičem než podobné on-line projekty. Stále častěji za mnou přichází klienti, kteří hledají alternativní cesty k zákazníkům poté, co zjistili, že jim čistě on-line řešení nefungují. V tomto případě je navíc tištěný magazín s prvky prémiového obsahu další přidanou hodnotu pro zákazníky společnosti Arriva,“ říká ředitelka agentury Luova Publishing Lenka Maureryová.

-mav-