Čestmír Strakatý opouští po pěti letech Prostor X

pondělí, 2. října 2023, 08:10 Lidé, Internet & Mobil MediaGuru

Po pěti letech odchází Čestmír Strakatý z pořadu Prostor X, bude se věnovat svému podcastu.

Čestmír Strakatý, foto Nguyen Phuong Thao

Čestmír Strakatý, foto Nguyen Phuong Thao

Moderátor Čestmír Strakatý vydává v tomto týdnu své poslední autorské rozhovory ve studiu Prostor X. Rozhovorový pořad a podcast časopisu Reflex bude dál pokračovat s novými tvářemi i vizuální podobou. Video-cast vychází pravidelně na webu Reflex.cz, ale také v nejznámějších podcastových aplikacích.

„Je čas se posunout dál. Moc děkuji Reflexu, a zejména Leile Chadalíkové, bývalé šéfce webu, za příležitost, kterou jsem dostal, a za svobodu a nezávislost, které jsem měl. Roky jsem mohl dělat to, co mě baví, a hledat svou cestu i hlas. Teď se chci soustředit na svůj podcast, který posouvám na novou úroveň. Ale uvidíme a uslyšíme se i jinde, “ říká ke změně a dalším plánům Čestmír Strakatý.

Strakatý pracuje v médiích přes 10 let. Začínal v ČT24 jako redaktor a později editor zpráv ČT24, spolupracoval jako ko-editor na přípravě Událostí, komentářů s týmem Martina Veselovského a Daniely Drtinové. S nimi se později znovu setkal v DVTV, kde se jako dramaturg a editor podílel například na Novinářskou cenou ověnčeném rozhovoru s Martinem Konvičkou a stovkách dalších. Z DVTV odešel v roce 2016 rozjet rozhovorový pořad právě pro mediální dům Czech News Center. Nakonec se dostal v létě roku 2018 do Reflexu, ve kterém vyrůstal a který ho do jisté míry formoval. Od roku 2021 zároveň moderuje diskuzní večerní pořad Press klub v rádiu Frekvence 1 a od loňského podzimu se také věnuje vlastní rozhovorové tvorbě dostupné na platformě Herohero.

Pořad Prostor X, který zpovídá politiky a další osobnosti ohledně aktuálních témat a kauz, nedávno oslavil pětileté výročí. S malou pauzou bude pokračovat, a to v novém. Tým redakce využije změn k vizuální proměně studia a brzy plánuje oznámit i jména nových moderátorů.

„V prostředí internetu se pět let zdá jako věčnost. Jsme rádi, že jsme po celou tuhle dobu mohli přinášet našim divákům a čtenářům rozhovory právě s Čestmírem. Po této době jsme ve vzájemné debatě došli k tomu, že se budeme dál rozvíjet, jen každý jinou cestou. Zatímco Čestmír má v plánu se věnovat svým soukromým projektům, my v Reflexu momentálně pracujeme na tom, aby moderátorská změna v Prostoru X přispěla k tomu, že jeho diváci se budou dál u rozhovorů bavit a brát si z nich podstatné informace. Čestmírovi moc děkujeme za to, že stál u zrodu a celou dobu pracoval na tom, aby se z Prostoru X stal jeden z nejvýraznějších rozhovorových pořadů v Česku,” doplňuje Martin Bartkovský, současný šéfredaktor webu Reflex.cz.

-mav-