Dokumentární stanice BBC Earth s novým vizuálem

čtvrtek, 21. září 2023, 06:35 TV, Aktuality MediaGuru

Britská dokumentární stanice BBC Earth se představila v uplynulých dnech s novým vizuálem. Tematický kanál mohou do nabídky zařadil i další operátoři, doposud ho měl v nabídce pouze T-Mobile.

Nové logo dokumentárního kanálu. Zdroj: BBC

Nové logo dokumentárního kanálu. Zdroj: BBC

Společnost BBC Creative Studios nyní sází na sadu kruhových log, které se ve svém středu zaměřují vždy na detaily. V nových znělkách je tak možné ve středu zájmu najít například zvířata, rostliny, lidské postavy nebo předměty, jako je například padající mateorit. Změnilo se i logo na televizní obrazovce, které se vizuální podobou hlásí k další značce přítomné na českém trhu, zpravodajskému kanálu BBC News. Dokumentární stanice je k dispozici výhradně v HD formátu.

Od samotného počátku vstupu na český a slovenský trh je tento tematický kanál k dispozici v lokalizované podobě, a to buďto formou dabingu, případně titulků. Řadu let měl tento program exkluzivně ve své nabídce pouze operátor T-Mobile se svou službou Magenta TV. Výhradní distribuci mu zajišťovala dohoda v rámci skupiny Deutsche Telekom, která platila i pro Slovensko. Od letošního podzimu mohou stanici začít nasazovat i další hráči na trhu placené televize.

-lukpol-