Jenni Romaniuk a Les Binet se vrací do Prahy

úterý, 26. září 2023, 10:50 Aktuality, Marketing MediaGuru

Konference Brand management, která se uskuteční na začátku října, přivítá experty na marketing založený na důkazech. Přijedou Jenni Romaniuk a Les Binet.

Jenni Romaniuk na konferenci Brand management 2019, zdroj: Blue Events

Jenni Romaniuk na konferenci Brand management 2019, zdroj: Blue Events

Marketingová konference Brand Management, zaměřená na značky, přivítá na pódiu pražského Cubexu celosvětově uznávané odborníky tzv. marketingu založeného na důkazech (evidence-based marketing). V Praze se opět představí Jenni Romaniuk a Les Binet. Konferenci pořádá 3. října společnost Blue Events.

Jenni Romaniuk poskytovala poradenství mnoha největším globálním značkám. Její knihy mění způsob, jakým přemýšlíme o marketingu. Nejnovější kniha Better Brand Health: Measures and Metrics in a How Brands Grow World je určena každému, kdo se chce zlepšit v měření značky a zlepšit sledování zdraví své značky.

Hned po ní se představí Les Binet, odborník na efektivitu a hodnocení marketingu, který za posledních 30 let naplánoval nespočet kampaní, jež měly výjimečné výsledky. Jeho kniha The Long and Short of it (spoluautorem je Peter Field) patří v branži k nejcitovanějším. V posledních letech se Binet zaměřil na to, jak digitální revoluce mění pravidla. Spolupracuje se značkami jako je Google, YouTube, Facebook, LinkedIn a Amazon.

Dalším významným zahraničním řečníkem je Rodney Collins, jenž má v McCann Worldgroup na starost oblast tzv. human sciences. Díky odborným znalostem v sémiotické, kulturní analýze a psychoanalýze nabízí jeho práce revoluční pohledy do širokého spektra lidské dynamiky od maskulinity přes osvěžovače vzduchu a změnu návyků až po politiku veřejného zdraví či designové inovace. Odhaluje hlubší kulturní a lidské principy, které ovlivňují potenciál strategie budování byznysu a značek, inovací a kreativního marketingu a komunikace.

V několika dalších příspěvcích se řečníci dotknou tématu podvědomí. Kristina Hanušová, ředitelka kvantitativního výzkumu ze společnosti Confess, ukáže na několika konkrétních případových studiích, jak lze využít poznatky z neurovědy k měření reakcí a postojů, které jsou v případě spotřebitelů intuitivní a často v rozporu s tím, co deklarují v průzkumech. Kreativní ředitel a spolumajitel firmy LineArt Martin Dulava bude mluvit o symbolech, které prodávají. Na případech z tuzemského trhu mj. ukáže, proč například obal, který sbírá ceny za design, propadne v prodejích. A cestu, jak si najít ten svůj symbol, barvu nebo jiný motiv, který se pro vás stane tím, čím je pro řetězec IKEA jeho modrá taška, poodhalí Myriam Ruffo, Country Commercial manager v IKEA pro Maďarsko, Českou a Slovenskou republiku.

O tom, že ne vždy se musíte bát stavět kampaň na negativitě, bude mluvit Ivan Duškov, náměstek ředitele pro služby klientům ve VZP.

Mediálním platformám a kreativním způsobům, jak je využít či správně měřit se bude věnovat stratég skupiny Publicis Eduard Krečmar. Soustředí se přitom na zákazníky pod třicet let. Práci s výzkumy na YouTube představí Petr Houzar, Head Domestic Market v Google. O způsoby, jak vyhodnocovat crossmediální kampaně, se podělí Petr Miláček, ředitel analýzy v Prima Group.

Samostatnou kapitolou budování značek je employer branding. CEO agentury Generations Daniel Bradáč bude sdílet data a zkušenosti, která v tomto odvětví skutečně fungují.

-mav-