Kampaně módních značek startují, klíčový je online i AI

čtvrtek, 21. září 2023, 06:45 Marketing, Retail MediaGuru

Zalando i Zoot spouští své podzimní kampaně. V komunikaci se zaměří zejména na online a sociální sítě, důležité je však také využití AI.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Podzimní kampaně módních značek startují, nové kolekce se chystá představit Zoot, který své kampaně doplní nákupními akcemi. Svoji kampaň odstartovalo také Zalando, které se rozhodlo vsadit na snění. Pro komunikaci je klíčové online prostředí, a to zejména sociální sítě, díky kterým dochází k propojení se zákazníky. V Zootu kladou důraz také na využití umělé inteligence (AI).

Zalando spustilo kampaň „As you dream it“, která je založena na snění. „Kampaň je inspirována univerzálním jazykem snění a ukazuje, jak může oblečení změnit něčí svět prostřednictvím využití potenciálu lidské představivosti. Představuje různé osobnosti, z nichž každá má svůj vlastní sen – oblékněte se podle něj a uvidíte, jak se svět změní - stírá hranice mezi fantazií a realitou,“ vysvětluje své záměry Zalando. Kampaň poběží v televizi, online, na sociálních sítích nebo také v kině.

Zootu momentálně finišuje finální výprodej, na který má navázat prezentace nových kolekcí. Tyto kampaně mají být doplněny také nákupními akcemi typu Nákupy Ona Dnes. Zoot klade velký důraz na využití AI ve vícero reklamních formátech, chce si však zachovat také lidský aspekt. „Zároveň nechceme připravit zákazníky o originalitu „lidského" zpracování v rámci tonality Zootu, takže učíme naší AI být co nejvěrnějším ZOOTerem,“ dodává Jaroslav Kaucký, CMO Zootu.

Tito významní e-commerce hráči se chystají také na největší slevovou akci Black Friday, který je významným milníkem například ve vánočních kampaních. „Vánoční období je pro nás pochopitelně klíčovou částí roku a jak to tak v posledních letech bývá, sezóna začíná na začátku listopadu s blížícím se Black Friday. I letos se na tyto kampaně chceme zaměřit,“ vysvětluje za Zoot Jaroslav Kaucký a zároveň dodává, že pro komunikaci je klíčový online prostor. Letos se chtějí více zaměřit také na video formáty a sociální sítě.

-tšl-