Nova dostala licenci pro online lineární kanál TN Live

čtvrtek, 7. září 2023, 14:00 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

TV Nova získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci k provozování lifestylového a zpravodajského programu TN Live.

Zdroj: TN Live

Zdroj: TN Live

TV Nova získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci k provozování lifestylového a zpravodajského programu TN Live. Licence na 12 let umožňuje šíření kanálu prostřednictvím zvláštních přenosových systémů. RRTV to uvedla v tiskové zprávě. 

„Můžeme potvrdit, že jsme pro TN Live získali licenci pro lineární kanál. Vyzkoušeli jsme si, že jsme schopni pro tento kanál připravit zajímavý a kvalitní obsah, od přímých přenosů tiskových konferencí či zajímavých kulturních a společenských akcí, přes rozšířené zpravodajství až po pravidelné ekonomické, lifestylové či sportovní pořady. Rádi bychom se mu ještě intenzivněji věnovali a obsah i nadále posilovali. Stále platí, že se jedná o online vysílání na stránce TN.cz a pro našeho diváka se nic nemění,“ sdělila tisková mluvčí TV Nova Barbora Dlabáčková.

Program má vysílat v češtině tři až 15 hodin denně na území ČR. V rámci HbbTV se rozšiřuje o funkcionalitu modrého tlačítka.  „Jedním kliknutím na modré tlačítko na ovladači se diváci dostanou do kontinuálního zpravodajského vysílání TV Nova," uvedl producent TN Live Vladimír Hoť. TN Live slibuje živé vysílání od 9:00 do 20:00 hodin ve všední dny.

Podle Hotě jde o první takový projekt v ČR. „Po celý den nabízíme živě rozhovory s hosty o aktuálních tématech, vstupy reportérů z terénu nebo přímé přenosy z mimořádných událostí v Česku i ve světě," dodal. 

-mav-, -čtk-