Polský multiplex dostupný na Moravě prodloužil povolení

neděle, 1. října 2023, 07:55 TV, Aktuality MediaGuru

Experimentální DVB-T2 multiplex regionální televize TVS ze sousedního Polska může nově fungovat až do konce července příštího roku. Síť je možné přijímat i v části Moravskoslezského kraje.

Multiplex TVS rozšiřuje v zasažené oblasti počet programů dostupných na anténu pro pozemní vysílání. Foto: Pixabay

Multiplex TVS rozšiřuje v zasažené oblasti počet programů dostupných na anténu pro pozemní vysílání. Foto: Pixabay

Na prodloužení experimentálního povolení upozornil v létě polský oborový portál Satkurier.pl. Multiplex TVS bude nadále fungovat s výkonem 5 kW v horizontální polarizaci na kanálu 30. Nemění se ani vysílací kóta, kterou jsou Katowice / Kosztowy. Na celém území České republiky je pak možné přijímat polskou televizi TVS prostřednictvím nekódovaného signálu šířeného ze satelitu Hotbird na pozici 13 stupňů východně.

Kromě regionální televize TVS je vysokém rozlišení obrazu se stejnou obrazovou kvalitou dostupný v této síti i Polsat, který je zároveň v HD šířen v DVB-T2 i celoplošně prostřednictvím operátora EmiTel. Součástí programové nabídky jsou v SD i stanice TV Okazje a TV Republika, programovou nabídku pak uzavírá rozhlasová stanice Radio Silesia. Svým signálem tento multiplex zasahuje i část území Moravskoslezského kraje.

-lukpol-