Prima Cool pokračuje v posilování původní tvorby

úterý, 26. září 2023, 15:20 TV MediaGuru

Tematický kanál Prima Cool slaví čtrnáct let a od loňského roku se postupně posouvá k původní zábavné tvorbě. Nadále má být tato stanice určená zejména mladým mužům.

Partička nová krev, zdroj: FTV Prima

Partička nová krev, zdroj: FTV Prima

„Naše značka se posunula, stejně jako naši diváci, proto se Primu Cool snažíme posunout. Od seriálu Big Bang Theory se tedy snažíme posunout zejména k původním formátům,“ uvedl na úterním setkání s novináři generální ředitel FTV Prima Marek Singer. Posílení původních formátů stanice dává smysl, protože mezi pět nejúspěšnějších pořadů patří historicky Partička XXL, Prima Partička, Partička, Fotr na tripu a Autosalon.

„Pevně věříme, že podzim naší pozici ještě posílí,“ doplnil Singer, který prezentoval sledovanost stanice ve srovnání s konkurenčními programy Nova Fun a Nova Action, kde dokumentoval vyšší sledovanost stanice Prima Cool v mužské cílové skupině 25-39 let. Podzimní sezónu odstartovala stanice dokumentem o doživotně odsouzených vrazích Bez lítosti (vysílá i na hlavním kanále).

„Akvizice hrají na Prima Cool nadále důležitou roli, ale je třeba také nabídnout divákům původní obsah,“ zdůvodnil obohacení programu o nové formáty redakci MediaGuru.cz Marek Singer. Prima Cool byla právě před 14 lety prvním tematickým kanálem, o který se portfolio FTV Prima rozrostlo.

Na podzim přinese například improvizační show Partička Nová krev (od 5. října), která bude hledat posilu pro oblíbený zábavný formát Partička. Výherce se objeví v jejím silvestrovském speciálu. Další novinkou budou Bodyguardi (od 31. října), seriál, který už mohli diváci vidět na online videotéce Prima+. Připraven je i projekt Porno!, dokumentární série věnovaná zákulisí zábavního průmyslu pro dospělé publikum. Poprvé se bude vysílat 31. října po 22:00, jeho autorem je Filip Štoček.

Alžběta Trojanová, Mikoláš Tuček a Tereza Tobiášová pak uvedou nový formát PopCoolt. Půjde o „popkulturní zábavný kompas pro 21. století, kde se diváci dozvědí vše, co je baví a zajímá ze světa filmů, seriálů, her, komiksů a umění“. „Navazujeme trochu na Re-play. Naši hosté si budou moci popovídat například o oblíbených hrách nebo seriálech,“ vysvětlil Tuček.

Vysílání Primy Cool rozšiřuje také Martin Mikyska alias Mikýř, který má připravený pořad Mikýřova hysteorie českých dějin zaměřenou na „netradiční pohled na události české historie“.

V obou případech budou přesné termíny uvedení pořadů teprve oznámeny.

Programové schéma Prima Cool na podzim 2023, zdroj: FTV Prima

Programové schéma Prima Cool na podzim 2023, zdroj: FTV Prima

Podíl stanice Prima Cool na sledovanosti se v letošním roce pohybuje na úrovni 2,54 % v divácké skupině 15-69 let a 3,44 % v 15-54 (zdroj: ATO-Nielsen). Letošní výsledek je zatím mírně lepší než v loňském roce, naopak do loňského roku se podíl Prima Cool mírně snižoval.

Bližší detaily k podzimnímu programu Prima Cool najdete v materiálu, který je k dispozici níže.

-lukpol-